Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

Plaża nasza – kolejny sukces siatkarzy

W dniach 16 – 17 czerwca, w Bolesławcu odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej.

W pierwszym dniu zawodów rywalizowały dziewczęta. Marcelina Majerska, Aleksandra Hałambiec, Dominika Walczuk oraz Amelia Polek zostały mistrzyniami strefy jeleniogórskiej w tej słonecznej odmianie siatkówki. Za naszymi zawodniczkami znalazły się zespoły z Pisarzowic (koło Lubania), Janowic Wielkich i Raciborowic.

Drugi dzień należał do chłopców. Jedynkę reprezentowały dwa zespoły. W pierwszym meczu turnieju spotkały się nasze drużyny. Okazało się, że był to pojedynek o pierwsze miejsce. Po bardzo wyrównanej grze w dwóch setach i wyniku 1 – 1, w tie-breaku przewagę swą okazali mistrzowie strefy: Tymoteusz Grzyb i Oliwier Zych, zwyciężając 15 - 8. Pokonani: Adrian Białas, Korneliusz Olszewski i Miłosz Regewicz zostali wicemistrzami strefy jeleniogórskiej. Nasi „plażowicze” rozegrali jeszcze po dwa mecze z zespołami z Bolesławca i Raciborowic, w których dominowali i zwyciężyli 2 – 0 w setach. Trzecie miejsce zajęli chłopcy z Raciborowic, czwarte siatkarze z Bolesławca.

Niestety to ostatnie zawody dla siatkarzy. Obecna klasa sportowa – 8 F już za chwileczkę opuści jedynkę. Wielokrotnie startowali w zawodach i odnosili wiele sukcesów. Najważniejsze z nich, to dwukrotny udział w finałach Mistrzostw Polski w mini siatkówce chłopców.

Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Gratulujemy osiągnięć sportowych. Życzymy wytrwałości i pasji do sportu.