Wyszukiwarka

Dziewięć medali zawodników „jedynki”

Bardzo dobrze zaprezentowali się 11 października na finale strefy jeleniogórskiej w Siedlęcinie reprezentanci SP nr 1 w Kamiennej Górze, którzy rywalizowali w warcabach 100-polowych.

Mistrzowskie zawody rozegrano z podziałem na 10 kategorii wiekowych. W kategorii orliczek wygrała Karolina Trytek z Jeżowa Sudeckiego, która minimalnie wyprzedziła kamiennogórzanki: Magdalenę Lemę, Zosię Sawicką i Tosię Olszak (wszystkie SP nr 1 w Kamiennej Górze). W gronie chłopców triumfowali zawodnicy „jedynki”: Igor Skoczylas, Karol Łuczak i Jan Budaj. Siódmy był Jan Powroźnik. Kategorię młodziczek zdominowały również uczennice „jedynki”: Anna Bagniuk i Paulina Wielosik. Tuż za podium znalazła się trzecia z naszych zawodniczek Zuzanna Gwoździewicz. W gronie chłopców triumfował z kompletem 14 „oczek” – Gracjan Białas. Trzeci był Dominik Kokosza, a czwarty Krystian Ziemichód (wszyscy zawodnicy SP nr 1 z Kamiennej Góry). Julia Wekłyk z Siedlęcina wygrała kategorię juniorek młodszych, a wśród chłopców najlepszy był Fabian Skoczylas z Czadrowa. Kacper i Michał Czyńscy (wychowankowie „jedynki”) z Kamiennej Góry zajęli odpowiednio 2. i 4. miejsce. Brązowy krążek wywalczył wśród juniorów Aleksander Wilk z Kamiennej Góry. Anita Białas z Kamiennej Góry wygrała rywalizację w gronie seniorek. Na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Powroźnik, również z Kamiennej Góry. Kamiennogórzanin, Mariusz Nowak pokonał całą rzesztę rywali wśród seniorów. Wicemistrzem został Piotr Góralik ze Zgorzelca. Trzecią lokatę zdobył weteran, ponad 85-letni Tadeusz Hajduk z Ptaszkowa. Na turniej wojewódzki awansował również weteran, Józef Sobota z Kamiennej Góry. Sędzią głównym był Wiesław Lipień z Kamiennej Góry.

Wszyscy zawodnicy z powiatu wywalczyli 16 medali i 21 awansów do finału Dolnego Śląska, który ma zostać rozegrany w Marciszowie. Trzymamy kciuki za naszych wychowanków.

Autor: G. Tomaszwski & K. Sawicka