Zdrowe dzieci - radosna szkoła

Zajęcia "Zdrowe dzieci – radosna szkoła" to cykl spotkań, na których chętni uczniowie poprzez wykorzystanie twórczych metod i własnej kreatywności, mają okazję zobaczyć, dotknąć, posmakować i poeksperymentować z różnymi produktami, poznać ich wartości odżywcze i zbawczy wpływ na jakość życia.

Na zajęciach poznaliśmy i omówiliśmy 12 zasad zdrowego żywienia, a zdobytą wiedzę przedstawiliśmy w postaci diagramu samodzielnie ułożonego przez każdego uczestnika.

Uczyliśmy się komponować zdrowe dzienne jadłospisy i poprzez prezentację zachęcić innych do wykorzystania ich w codziennej domowej diecie. Wykorzystując zdobytą wiedzę przygotowaliśmy zdrowy posiłek i razem go skonsumowaliśmy. Okazało się, że w gronie kolegów jedzenie było dużo smaczniejsze.

Czasami zajęcia zamieniały się w teatr, w którym kukiełki – zwierzątka z naszą pomocą wyjaśniały, dlaczego jedzenie zdrowego mięsa jest ważne w naszej codziennej diecie.

Kilka spotkań poświęciliśmy na przygotowanie się do występu na Festiwalu „Zdrowym być”. Wykonaliśmy stroje i rekwizyty oraz przeprowadziliśmy kilka prób.

Przed świętami poznaliśmy bogactwo dań wigilijnych z różnych zakątków naszego kraju i zaprezentowaliśmy dania szykowane w naszych domach.

W drugim semestrze będziemy kontynuować naszą kulinarną podróż, bo „zdrowe dzieci to radosna szkoła”.