XVIII Festiwal Teatralny „Zdrowym być”

Dnia 28 listopada Nasz Festiwal wszedł w wiek dorosłości, ponieważ obchodził swoje 18 -te urodziny. Z okazji tej rocznicy wszyscy uczestnicy festiwalu zaprezentowali się na najwyższym poziomie. Aktorzy z różnych grup wiekowych stanęli na wysokości zadania i pokazali, że tak ważny i poważny temat jak dbanie o zdrowie, można przedstawić z humorem i fantazją. Występy były bardzo dynamiczne dzięki towarzyszącym im tańcom przy muzyce. Aktorzy rewelacyjnie prezentowali się na scenie udekorowanej hasłem i iluminacjami świetlnymi przez p. Monikę Czyż.

Festiwal otworzyła piosenka „Tyle słońca w całym mieście” wykonana przez Marysię Czyż i Helenkę Krajcarz z klasy 1C.

W Festiwalu wystąpiło 8 grup w następującej kolejności:

„Teatr Horrorek” zaprezentowali uczniowie klasy 2A ze Szkoły Podstawowej  nr 1 pod opieką p. Małgorzaty Pawlikowskiej.

„Zębową kłótnię” przedstawiły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 z V grupy Sowy p. Grażyny Kożuch.

„Witaminki” zainscenizowali pierwszoklasiści z klasy 1B ze Szkoły Podstawowej nr 1 z wychowawczynią p. Beatą Galicą – Nowak.

„Czarownica dba o zdrowie” to tytuł inscenizacji pokazanej przez najmłodszych uczestników - 5 – latki z grupy Maki z Prywatnego Przedszkola Stokrotka pod opieką p. Angeliki Lemiech.

Wiersz „Łyżka i widelec” bardzo obrazowo przedstawiła trójka uczniów z klasy 2B Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowana przez p. Magdalenę Majewską.

Problematykę zdrowotną w przedstawieniu „Kłopoty Czarownicy” poruszyły dzieci z grupy Pszczółki z Przedszkola Publicznego nr 2 pod opieką p. Sylwii Głuchowskiej.

Grupa Jeżyki z p. Elżbietą Rosłon ze Szkoły Podstawowej nr 2, pokazała inscenizację „O tym, jak zajączek z chorobami walczył”.

Festiwal zamknęła grupa ze świetlicy szkolnej prowadzona przez p. Monikę Czyż występem „Nie ma czasu dla hałasu”.

Na koniec wszyscy, aktorzy wspólnie z widzami, w rytm muzyki wykonali taniec symbolizujący zdrowy styl życia. I tak nasz dorosły XVIII Festiwal dobiegł końca.

W nagrodę wszystkie grupy otrzymały gry zakupione z finansów projektu „Zawsze zdrowo i bezpiecznie, nie tylko od święta” oraz słodkości zafundowane przez Radę Szkoły.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do udziału w tym przeglądzie teatralnym i zapraszam za rok.

Organizator i prowadząca Małgorzata Pawlikowska

galeria wkrótce