Pasowanie na ucznia

We wtorek, 29 października 2019 roku, w naszej szkole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów.

Uroczystość pasowania przygotowali i prowadzili trzecioklasiści pod opieką wychowawczyń p. Anny Chamot i p. Barbary Hnisdiłów. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Karolina Ryter - Kmak a dekoracją zajęła się p. Monika Tatarata - Twardoch.

W tym roku szkolnym naukę  rozpoczęło 72 uczniów w trzech klasach pierwszych.

Pierwszaki musiały przejść próbę mądrości czyli wykazać się wiedzą o Polsce, umiejętnością liczenia, znajomością przepisów drogowych oraz regulaminu szkoły. Przeszły też próbę uśmiechu, śpiewu oraz wykazały się sprawnością fizyczną. Wykonanie zadań oceniali rodzice i zaproszeni goście obecni na uroczystości. Po wykonaniu zadań pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a dyrektorki szkoły pasowały ich na uczniów. Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent od rodziców. Życzymy wszystkim pierwszakom na początek w szkole dużo szóstek i piątek, wiele słońca na podwórzu, mało łez, humoru dużo, zdrowia, szczęścia i tak co rok, by udany był ten pierwszy krok.

Foto: G. Tomaszewski

Autor: A. Chamot