Uczniowski UOP

IYPT2019 – Międzynarodowy Rok Układu Okresowego Pierwiastków ma się ku końcowi. Dlatego postanowiliśmy, że te wyjątkowe (dla chemii, chemików i nastoletnich chemnibusów!) 365 dni zostaną z nami na dłużej… za sprawą uczniowskiej Tablicy Mendelejewa!

Jej 150-lecie już więcej się nie powtórzy, dlatego bardzo dziękuję wszystkim uczniom klas 7-8, którzy ochoczo podzielili się wizerunkiem swym (bezcennym!). Szybkie „pstryk”… i na zawsze staliście się elementami jednego z najważniejszych osiągnięć w historii nauki! UśmiechUśmiechUśmiech

Bo przecież Układ Okresowy Pierwiastków Chemicznych jest czymś więcej niż tylko katalogiem wszystkich znanych pierwiastków we wszechświecie. To nasze (ludzkie!) okno na ten wszechświat, które pomaga ujrzeć go w pełnym wymiarze i zrozumieć sposób jego funkcjonowania.

Autor: E. Szczerba