Trzy medale w finale

W ostatnią sobotę w Grodziszczu rozegrany został Finał Dolnośląski w Warcabach 100-polowych rozgrywany w ramach XX Jubileuszowych Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast. Zawodnicy z naszej szkoły wywalczyli 3 brązowe medale - Zosia Sawicka, Ania Bagniuk i Igor Skoczylas.

W finałowej imprezie udział wzięło aż 112 zawodników w 10 kategoriach wiekowych. W najmłodszych kategorii orliczek triumfowała Kalina Trytek z Jeżowa Sudeckiego, wyprzedzając Katarzynę Piątek ze Świdnicy i trzcioklasistkę z „jedynki” Zosię Sawicką. W gronie chłopców najlepiej spisał się Emanuel Bajk z Bielawy. Na podium stanęli również Michał Janowski z Chojnowa i Igor Skoczylas z Czadrowa (SP nr 1). Tuż za podium znalazł się jego szkolny kolega Gracjan Białas z Kamiennej Góry, a 11. był Filip Otocki.

W młodziczkach najwięcej punktów zdobyła Amelia Bajk z Bielawy, wyprzedzając Aleksandrę Hamkało z Jeżowa Sudeckiego i Annę Bagniuk ze SP nr 1 z Kamiennej Góry. Bartosz Jurcewicz z Bielawy wygrał kategorię chłopców. Tuż za podium znalazł się siódmoklasista Adrian Białas, natomiast piatoklasista Krystian Ziemichód był 11 (obaj SP nr 1). Karolina Gawrońska ze Świdnicy wywalczyła złoty medal wśród juniorek młodszych, natomiast rywalizację chłopców zdominował Marek Barabasz z Bielawy. Szósty był Fabian Skoczylas, siódmy Kacper Czyński, a jedenasty Michał Czyński (wszyscy SP nr 1). Jolanta Jurasik z Wrocławia wygrała kategorię seniorek przed Anitą Białas z Kamiennej Góry. Piąta była Anna Bogusz (SP nr 1). Stanisław Jędrzycki nie miał sobie równych w gronie seniorów.

Klasyfikację gmin i powiatów wygrała Świdnica (212 pkt) przed Oławą (165) i Kamienną Górą (156).

Autor: K. Sawicka& G. Tomaszewski