Dziewięć medali w strefie i jedenaście awansów

W ostatnią sobotę (12 października) w Siedlęcinie zostały rozegrane zawody strefowe w warcabach 100-polowych. Bardzo dobrze wypadli w nich zawodnicy z naszego powiatu, zdobywając aż 12 medali i 15 awansów do zawodów finałowych. Zawodnicy z naszej szkoły - wywalczyli 9 krążków.

Mistrzowska impreza odbyła się w ramach XX Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast. Zawody rozegrano w 10 kategoriach wiekowych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

W orliczkach dzielnie walczyła uczennica naszej szkoły Zosia Sawicka (klasa 3), która ostatecznie zajęła wysokie 3. miejsce z dorobkiem 10 punktów (5 wygranych i 2 porażki). Zwyciężyła Małgorzata Wekłyk (13 "oczek") z Siedlęcina. Jeszcze lepiej wypadli zawodnicy. Kategorię wygrał z kompletem wygranych Gracjan Białas (klasa 4), a drugi był Igor Skoczylas (12 pkt z klasy 3.) z Czadrowa. Tuż za podium z awansem na turniej wojewódzki znalazł się również Filip Otocki (8 "oczek" - klasa 3). W młodzikach prym wiedli kamiennogórzanie ze SP nr 1 - Adrian Białas (14 punktów - 7 klasa) i Krystian Ziemichód (9 "oczek" - klasa 5). Ósmy w stawce 18 rywali był Dominik Kokosza (klasa 5).

Aleksandra Hamkało (12 pkt) z Siedlęcina wygrała zawody dziewcząt. Brązowy krążek zawisł na szyi Anny Bagniuk (10 - klasa 6) z jedynki. Paulina Wielosik (7 "oczek") była 6. Zawodniczki z Siedlęcina zdominowały rywalizację w  kategorii juniorek młodszych, zajmujac całe podium. Triumfowała Aleksandra Guzowska. Zawodnik jedynki Kacper Czyński (12 pkt) był bezkonkurencyjny wśród chłopców. Jego plecy oglądali: Michał Jaczenia (11) z Jeżowa Sudeckiego, Fabian Skoczylas (9 - klasa 8) z Czadrowa i Michał Czyński (9 - klasa 8) obaj z jedynki. Marcelina Jaszczak z Siedlęcina była najskuteczniejszą juniorką. W kategorii chłopców triumfował Dominik Kuźmiński z Siedlęcina.

Kamiennogórzanki Anita Białas i Anna Bogusz (pracownik SP nr 1 w Kamiennej Górze) wygrały dubletem w gronie seniorek. Wojciech Zasada (11 pkt) z Krzeszowa okazał się najlepszy wśród panów. Podium uzupełnili - Mieczysław Kaciotys (11) ze Zgorzelca i Mariusz Nowak (11) z Kaminnej Góry. Awans do finału DŚ wywalczył również czwarty, a zarazem najstarszy w stawce, 86-letni Tadeusz Hajduk z Ptaszkowa.

Autor: G. Tomaszwski & K. Sawicka