Czytanie czas zacząć

Czytam z klasą - lekturki spod chmurki to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do klas 1-3. W naszej szkole do projektu przystąpiła klasa 2d wraz z opiekunami: panią Pauliną Kuliś oraz Magdaleną Etryk. Celami projektu jest rozbudzenie u uczniów ciekowości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju.

Podczas projektu na podstawie przeczytanych lektur będziemy wykonywać zadania w naszych lekturnikach. Przygodę z książką już rozpoczęliśmy wykonując z plasteliny Czytusie, które wprowadzą nas w świat czytelników.