#sadziMY las

W środę, 5 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 7F, posadzili „swoje drzewa” nad zbiornikiem „But” w Kamiennej Górze. Akcję wsparło Nadleśnictwo w Kamiennej Górze, które przekazało sadzonki świerkowe oraz Koło PZW Kamienna Góra „Miasto”.

Po krótkim instruktażu, pokazie prawidłowego sadzenia drzewek przez leśnika p. Grzegorza Ledwójcika, uczniowie z dużym zaangażowaniem zabrali się do pracy. Możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą oraz wspólna praca z leśnikiem i wędkarzami, wpłynęła na wzbogacenie umiejętności praktycznych młodych biologów. W pobliżu zbiornika została również zasiana trawa. Cała akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami, które przygotował p. Tomasz Szewczyk z Koła PZW Kamienna Góra „Miasto”.

Organizatorka akcji - paniEwa Skotarczak - dziękuje wszystkim za cenną inicjatywę