Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych

Święto Biblioteki obchodziliśmy od 22 do 26 października 2018r.  pod hasłem: „Tydzień z baśnią polską”. Nasi wierni czytelnicy licznie uczestniczyli w przygotowanych wydarzeniach.   Dużym zaskoczeniem dla wypożyczających w tych dniach było twz. „Słodkie wypożyczanie” -  kiedy to do każdej książki dołączana została słodka niespodzianka.

Najmłodsi uczniowie poznawali wylosowaną przez siebie baśń. Historia Bazyliszka, Smoka Wawelskiego czy Złotej kaczki budziła zainteresowanie wśród dzieci. Na zakończenie spotkania każdy uczeń wykonał pracę plastyczną - rysunki można oglądać w małej czytelni.

Pojedynek z legendą” pod takim hasłem odbył się konkurs dla uczniów klas 4 – 6 a „Ciekawe, bo nasze – legendy polskie”  dla klas 7 i 8. Dzielni uczestnicy zmagali się z pytaniami, zadaniami dotyczącymi legend polskich i musieli wykazać się dużą znajomością tematu.

Nie zapomniałyśmy też o Dniu Kundelka! W czytelni była wystawa pt. „Pieskie książki”. Można było poznać zasady postępowania dobrego opiekuna czworonoga i literaturę z psem w roli głównej jaka jest w bibliotece.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego wspólnego świętowana za udział i świetną zabawę oraz za życzenia jakie otrzymałyśmy!