Jedno życie

Projekt „Jedno Życie” – przeciwdziałanie przyczynom przestępczości wśród młodzieży

06 listopada 2018r. w naszej szkole odbyło się autorskie, artystyczne spotkanie z młodzieżą klas 8 i 7f.

Spotkanie było oparte na wykładach profilaktycznych i historii życia rapera Piotra Plichty pseudonim – „Poison”, opowiadane „językiem” uczniów i muzyką rap z pozytywnym przesłaniem.

Podczas spotkania poruszane były tematy związane z używkami powodującymi negatywne skutki dla zdrowia, a także agresją i przemocą, jako głównymi czynnikami sprzyjającymi generowaniu zachowań ryzykownych.

Pan Piotr przekazał uczniom ogromną wiedzę na temat uzależnień i dał wiele wskazówek jaką drogę wybrać, aby nie popełniać jego błędów i nie stracić „jednego życia”.

Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku znowu się spotkamy.

„Nigdy nie daj  wmówić sobie, że jesteś przegrany…”