Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Karkonoskimi szlakami na Śnieżkę

16 czerwca 2018r. dzięki słonecznej pogodzie „Kompasik”, wyruszył na długo wyczekiwany, ostatni w tym roku szkolnym,  rajd na Śnieżkę.

 

Po przyjeździe do Karpacza Górnego ruszyli zielonym szlakiem w kierunku ŚWIĄTYNI WANG, następnie wędrując niebieskimi szlakiem doszli do Domku Myśliwskiego, a następnie do Kotła Małego Stawu, nad brzegiem którego stoi Schronisko „Samotnia” .

Po odpoczynku, wspinając się kamienistą górską ścieżką dotarli do „Polany Złotówka”, gdzie stoi największe schronisko turystyczne po polskiej stronie Sudetów – Strzecha Akademicka. Spacerując coraz bardziej ostro w górę, przez „Spaloną Strażnicę” powędrowali Głównym Szlakiem Sudeckim im. dr Mieczysława Orłowicza do Przełęczy pod Śnieżkę. Turystyczny spacer z Karpacza Górnego do „Domu Śląskiego” był „bajką” w obliczu rozpoczętego przez młodych kamiennogórskich turystów „ataku szczytowego” czerwono-czarno znakowanym szlakiem wspinającym się ostro serpentynami skał i gruzu skalnego wśród niezliczonej rzeszy schodzących i wchodzących na Śnieżkę turystów. Choć górska wspinaczka na Śnieżkę dała im się we znaki, ale zdobycie ŚNIEŻKI (1602 m) – najwyższego szczytu Sudetów wszystkim sprawił wiele radości i satysfakcji.

Po wspólnym zdjęciu zdobywcy ŚNIEŻKI i nacieszeniu się obecnością na najwyższym szczycie Sudetów, gładko i sprawnie wygodniejszą „Drogą Jubileuszową” zeszli do „Domu Śląskiego” w kierunku KOPY, gdzie dalszą pokonali wyciągiem i zjechali do Karpacza, skąd autokarem wrócili do Kamiennej Góry.

Autor: E. Nieczyperowicz