ZŁOTA MAJA

6 czerwca 2018 Stadion Olimpijski we Wrocławiu był areną zmagań najlepszych lekkoatletów w województwie. Wspaniały sukces osiągnęła Maja Olszak - uczennica klasy sportowej 7 F naszej szkoły. Maja zdobyła złoty medal w biegu na 80 m przez płotki. Zwycięstwo Mai było podwójnym sukcesem, ponieważ osiągnięty wynik – 12,34 s jest jej nowym rekordem życiowym. Wszystkich medalistów Igrzysk Młodzieży Szkolnej dekorował Piotr Rysiukiewicz – reprezentant Polski, trzykrotny olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata i Europy w biegu 4 x 400 m. Bieg przez płotki jest bardzo trudną technicznie konkurencją. Mimo to, Maja doskonale sobie radzi. We wcześniejszych zawodach, 24 maja w Zgorzelcu, została mistrzynią strefy jeleniogórskie w tej konkurencji. Specjalistyczne umiejętności biegowe i ruchowe doskonali w klubie LKS Górnik Wałbrzych. Jako wieloboistka uczestniczy w wielu zawodach i odnosi sukcesy.
Maju, gratulujemy Tobie bardzo i życzymy kolejnych biegów, skoków i rzutów po złoto.