KINDER + SPORT

W Polsce Kinder + Sport to nazwa największych rozgrywek siatkarskich dla najmłodszych.
17 marca w Miliczu odbył się I turniej wojewódzkich eliminacji Kinder + Sport w “3” siatkarskich chłopców.
W turnieju wystartowało 16 zespołów – wiodące kluby i akademie siatkarskie w województwie. Kamienną Górę reprezentowały zespoły z SP 1 i AMS Mini Volley.

Wszyscy kamiennogórscy siatkarze spisali się wyśmienicie. Bez problemów przeszli pierwszą rundę (4 grupy po 4 zespoły) i awansowali do czołowej ósemki turnieju. Grupa finałowa grała systemem “każdy z każdym” jeden set do 20 punktów. Wszystkie zespoły zagrały 7 meczów: trudnych, wyczerpujących i wyzwalających wiele emocji. O klasyfikacji końcowej naszych zespołów decydowały małe punkty.

Ostatecznie: Jedynka II zajęła 2 miejsce (Adrian Białas, Tymoteusz Grzyb, Korneliusz Olszewski, rez. Jakub Pełka),
Jedynka III zajęła 3 miejsce (Szymon Schabiński, Fabian Lewicki, Oliwier Zych, rez. Damian Kowalski),
Jedynka I zjęła 5 miejsce (Marcel Antoszczak, Bartosz Smyda, Kacper Biroś, rez. Jakub Olczak),
AMS Mini Volley uplasował się na 6 miejscu.
To już drugi tak bardzo udany start w zawodach wysokiej rangi chłopców z klasy 5 F. Gratulujemy całej grupie.
28 kwietnia, w Legnicy odbędzie się drugi turniej. Wszyscy trzymamy kciuki życząc powodzenia.

Klasyfikacja końcowa:
1. MKS Ikar Legnica