Wolontariusze w Domu Dziecka w Wałbrzychu

17 marca w zimowy sobotni poranek, wolontariusze z klasy 7a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Góry pod opieką wychowawczyni Emilii Nieczyperowicz oraz Karoliny Ryter - Kmak, już po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka przy ulicy Asnyka w Wałbrzychu.

Nieco zmarznięci, ale szczęśliwi uczniowie mogli spotkać się z zaprzyjaźnionymi wychowankami "Domu Czwórka". Po przywitaniu i przekazaniu upominków, oczekującym na ich przybycie dzieciom, wszyscy razem udali się do pokoi wychowanków wspólnie spędzając czas na zabawach i rozmowach.

Na koniec wizyty, korzystając jeszcze z zimowej aury, wolontariusze zabrali cieplutko ubranych wychowanków Domu Dziecka na plac zabaw, gdzie pochłonięci zabawami na śniegu nie zauważyli, że czas wizyty dobiegł końca i trzeba było się pożegnać.

Po pożegnaniu i podziękowaniu za mile spędzony czas, przemoknięci i cali ze śniegu, wolontariusze odprowadzili maluchy do Domu Dziecka, a sami wrócili do autokaru, który bezpiecznie dowiózł ich do Kamiennej Góry.

Oczywiście, już tradycyjnie wolontariusze zapowiedzieli się z kolejną wizytą u maluchów, a nawet tym razem, to uczniowie SP1 czekają na odwiedziny podopiecznych Domu Dziecka u siebie w szkole.