Nocowanie w szkole

Jakiś czas temu, w głowach siódmoklasistów i ich wychowawczyń zrodził się pomysł na spędzenie nocy w szkole. Po wielu wspólnych dyskusjach na ten temat, ustaleniu zasad „szkolnego nocowania” i wyrażeniu na niego zgody przez panią dyrektor i rodziców, w końcu nadszedł długo oczekiwany dzień, a raczej noc.

Dlatego też, w piątkowy wieczór 16 marca, zaopatrzeni w śpiwory, karimaty, materace, poduszki, koce i plecaki pełne smakołyków uczniowie klas VII A i VII F zamiast opuszczać szkołę, tym razem przekroczyli jej progi, żeby mile spędzić całą noc w towarzystwie swoich rówieśników i pod czujną opieką pań Eli, Emilki i Ani.

Gdy wszyscy już znaleźli „swój kawałek podłogi” w auli szkolnej, a także uporali się z rozłożeniem swojego przenośnego łóżeczka, uczniowie zabrali się do przygotowywania wspólnej kolacji.

Przez całą noc trwały rozmowy, zabawy, wspólne oglądanie filmów, podczas których to mikrofalówka nieustannie prażyła kolejny popcornJ

Kiedy za oknem zimowa aura pokazywała, już ranek, chociaż niechętnie, ale wszyscy musieli wstać, zjeść śniadanie, posprzątać aulę i spakować swoje rzeczy, gdyż o godzinie 9.00 wolontariusze z 7a jechali w odwiedziny do zaprzyjaźnionego domu Dziecka w Wałbrzychu, a 7f mogła udać się do swoich domów wyspać się.

Zmęczeni, ale zadowoleni siódmoklasiści opuszczali szkołą z pytaniem: „Kiedy znowu będziemy nocowali w szkole?”