Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

TRÓJKI CHŁOPCÓW MISTRZAMI STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

Zawody odbyły się 16 marca w Smolniku. Na siatkarskich boiskach zaprezentowało się dziewięć zespołów, mistrzowie powiatów oraz gospodarz Smolnik. Powiat kamiennogórski reprezentowali  siatkarze z “Jedynki” i Krzeszowa. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów, w setach do 15 punktów, w tie - breaku do 11 punktów. Początek turnieju nie zapowiadał ostatecznego zwycięstwa. “Jedynka” przegrała pierwsze spotkanie 1 – 2 w setach z SP 2 Lubań.
Porażka nie załamała chłopców. Do następnych spotkań podeszli podwójnie zmobilizowani. Pokonując zespół z Gromadki (mistrz powiatu bolesławieckiego) 2 – 0, zajęli pierwsze miejsce w grupie. W kolejnych fazach turnieju grali już spokojniej i na najwyższym swoim poziomie. Nie tracąc seta pokonali Smolnik, Jelenią Górę i Węgliniec . W meczu finałowym przeciwko siatkarzom z Karpacza zwyciężyli 2 – 0 (15 – 6, 15 – 3). Zespół z Krzeszowa, po nieudanym początku zawodów, zajął ostatecznie 7 miejsce. 
Złoci chłopcy z klasy sportowej, wraz ze swoimi koleżankami (również mistrzynie strefy), wystąpią w finale dolnośląskim. WIELKIE GRATULACJE
Skład zespołu SP 1, w pierwszym secie: Adrian Białas, Tymoteusz Grzyb, Korneliusz Olszewski, Fabian Lewicki, w drugim secie: Marcel Antoszczak, Bartosz Smyda, Kacper Biroś, Oliwier Zych, rezerwowy: Szymon Schabiński.
 
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP 1 Kamienna Góra
II miejsce – SP Karpacz
III miejsce – SP 6 Jelenia Góra
IV miejsce – SP Smolnik
V miejsce – SP 2 Lubań
VI miejsce - Węgliniec
VII miejsce – Krzeszów
VIII miejsce – Gromadka
IX miejsce – SP 2 Lwówek Śląski