Piknik z książką, czyli… Czytanie na trawie:)

W przedostatni dzień roku szkolnego, tj. 22.06.2017 r. odbył się w naszej szkole Piknik z książką, czyli Czytanie na trawie.

Wzięły w nim udział chętne klasy. Celem tej akcji (wymyślonej przez Panią Elę Kolat i Panią Anię Wnuk) było promowanie czytelnictwa wśród uczniów oraz zbiórka kolejnych funduszy na odmłodzenie księgozbioru naszej biblioteki.

Tuż po apelu w pięknych okolicznościach lata uczestnicy wraz z wychowawcami przygotowali swój piknik. Na terenie szkoły zakwitły kolorowe kocyki, leżaczki, namiociki.

Następnie ci, którzy mieli ochotę, mogli zakupić przygotowane przez uczniów „Przekąski za zeta”. Czego tam nie było! Owocowe szaszłyki, galaretki, babeczki, zimna lemoniada! Do wyboru, do koloru, do smaki:)

Pieniądze zebrane podczas pikniku zostaną przeznaczone na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. A jakich? O tym zdecydują we wrześniu przedstawiciele „piknikowych” klas.

Po przekąskach miała miejsce rzecz najprzyjemniejsza: każdy mógł wyjąć swoją książkę, po czym oddać się przyjemności czytania.

A w powietrzu czuło się WAKACJE!