Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Rok szkolny 2018 - 2019

Artykuły

Mistrzostwa w tabliczce mnożenia

2019-05-16

W środę, 15 maja 2019 roku, odbyły się kolejne Mistrzostwa w tabliczce mnożenia. 

Czytaj więcej o: Mistrzostwa w tabliczce mnożenia

PEGAZIK W KŁODZKU- WYRÓŻNIENIE DLA DOMINIKA

2019-05-07

Dominik Bogacz, uczeń klasy 6c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, reprezentował nasz powiat w finale XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Sześcioosobowe, w tym roku, jury w jawnym głosowaniu przyznało Dominikowi wyróżnienie za recytację fragmentu prozy Katarzyny Ryrych pt. „Niebieska kredka”.

Czytaj więcej o: PEGAZIK W KŁODZKU- WYRÓŻNIENIE DLA DOMINIKA

EKOZWIERZAKI

2019-04-08

EKOZWIERZAKI to kolejna logopedyczna  propozycja konkursu dla klas 1-3 w naszej szkole. 

Czytaj więcej o: EKOZWIERZAKI

Podium w ogólnopolskiej eko-rywalizacji!

2019-03-19

Chwalimy się, bo… jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu „Szwecja z eko-klasą”!

3 miejsce„za ogromną różnorodność i kreatywność w przeprowadzonych działaniach”

 jest nasze! Szwekolodzy.pl rocks! Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Czytaj więcej o: Podium w ogólnopolskiej eko-rywalizacji!

Kreatywne Super Lubisie

2019-03-06

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu. Olimpiada jest Wielkim Świętem Kreatywności i uwieńczenie kilkumiesięcznej pracy zespołu.
W tym roku zgromadziła 2000 uczestników, kilka drużyn z zagranicy, 330 trenerów z całej Polski.

Czytaj więcej o: Kreatywne Super Lubisie

Szwekolodzy.pl

2019-03-04

Myślimy (eko)logicznie… więc zawalczyliśmy! W ogólnopolskim konkursie „Szwecja z eko-klasą”, którego celem było budowanie wśród uczniów szkół podstawowych pozytywnych skojarzeń związanych ze Szwecją, a także zwiększanie umiejętności społecznych, propagowanie troski o środowisko naturalne i jednocześnie promowanie kultury, obyczajów polsko-szwedzkich oraz podróżowania do krajów skandynawskich.

Czytaj więcej o: Szwekolodzy.pl

Projekt z klasą

2019-01-17

No i udało się! Hura! Śmiech
Uczniowskie zaangażowanie i konsekwencja (każdego konkursowego dnia!) oraz wsparcie życzliwych lokalsów sprawiły, że SP1 jest jedną z 10 szkół w Polsce, które w głosowaniu internautów zdobyły grant wydawnictwa Nowa Era za projekt edukacyjny „Przepis na chemię”.

Czytaj więcej o: Projekt z klasą

DO YOU KYOTO?

2018-12-19

Katia Marczak z klasy 8c została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie - zorganizowanym przez Eko Cykl Organizację Odzysku Opakowań S.A. - w ramach kampanii polsko-japońskiej „DO YOU KYOTO?”,  promującej gospodarkę odpadami w zgodzie ze środowiskiem naturalnym i człowiekiem.

Czytaj więcej o: DO YOU KYOTO?

Ich dwoje… z wizją!

2018-11-26

Bartosz Wasik (5b) i Amelia Wielocha (8d) pokazali nam swoją wizję „Eko-miasta przyszłości”, w którym nie ma zanieczyszczeń, spalin i smogu, w którym wykorzystuje się odnawialne źródła energii, a mieszkańcy mogą się cieszyć czystym powietrzem i bujną roślinnością.

Czytaj więcej o: Ich dwoje… z wizją!

Oni oszczędzają

2018-11-26

Cztery drużyny z SP1 zawalczą o wakacyjny rejs po wodach Bałtyku. A to wszystko za sprawą konkursu ekologicznego na plakat „Oszczędzaj wodę!” zorganizowanego przez Program Edukacji Morskiej w Gdańsku.

 

Czytaj więcej o: Oni oszczędzają

Młody Tłumacz

2018-10-12

Na początku października ogłoszono wyniki zeszłorocznej edycji szkolnego konkursu z języka angielskiego „Młody Tłumacz”. Tytuł ten zdobyła uczennica klasy 7f, Ewa Tadeusz J Wśród laureatów znaleźli się również Weronika Ptak, Aleksandra Frank, Dominik Bogacz i Michał Nawrocki. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej o: Młody Tłumacz