Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / 2018/2019

2018/2019

Artykuły

Chrząszcz brzmi w trzcinie

2019-05-22

17 maja odbył się turniej logopedyczny. 4 drużyny uczniów klas 1-3 zmagały się z zadaniami logopedycznymi. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy, zagadki, układali historyjki obrazkowe, powtarzali zdania „łamiące języki” oraz wykonywali ćwiczenia oddechowe.

Zwycięska grupa otrzymała drobne upominki.

Czytaj więcej o: Chrząszcz brzmi w trzcinie

Z lekcji WOS

2019-05-22

Uczniowie klas ósmych pod opieką nauczycieli Wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w akcji zachęcającej do udziału w nadchodzących wyborach do europarlamentu. Wykonali plakaty, które zostały wyeksponowane w budynku szkoły.

 

Czytaj więcej o: Z lekcji WOS

Cała Polska ładnie mówi

2019-05-08

W marcu i kwietniu nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie logopedycznym „Cała Polska ładnie mówi". Logopedzi z całej Polski wybierali miasta i placówkę, do których wysyłali kartkę pocztową ze swojej miejscowości oraz logopedyczną kartę pracy. Na zajęciach logopeda pracował z dziećmi na kartach otrzymanych od np. koleżanki z Poznania, tłumacząc dziecku – „Twój kolega z Poznania też nie umie wymawiać głoski R i pracuje na takich obrazkach, a tak wygląda miasto, w którym mieszka". Na drzwiach gabinetu logopedycznego został zawieszony kontur mapy Polski, na którym widnieją kartki pocztowe.

Czytaj więcej o: Cała Polska ładnie mówi

Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I-III

W tym roku wszystkie klasy młodsze spędziły ten dzień wspólnie na potyczkach kucharsko- sportowych, które odbyły się w sali gimnastycznej udekorowanej wykonanymi przez uczniów plakatami warzywno-owocowymi z hasłem przewodnim: WIOSENNIE I ZDROWO, BO WARZYWNIE I OWOCOWO.

Czytaj więcej o: Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I-III

Co w prawie piszczy?

2019-03-05

W poniedziałek, 4 marca 2019 r., najstarsi uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. 

Czytaj więcej o: Co w prawie piszczy?

DBI w jedynce

2019-03-05

5 lutego 2019 r. to obchodzony w całej Europie Dzień Bezpiecznego Internetu 2019. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Czytaj więcej o: DBI w jedynce

odkręcamy ...

2019-03-05

  W imieniu organizatorów oraz przewlekle chorych uczniów naszej szkoły serdeczne dziękuję wszystkim biorącym udział w zbiórce nakrętek. W pierwszym semestrze została zebrana rekordowa ilość zakrętek, bo aż 918 kilogramów. Po sprzedaniu ich do skupu, otrzymaną kwotę 459 zł przekazano na rzecz uczennicy naszej szkoły.

Czytaj więcej o: odkręcamy ...

Dzień Języka Ojczystego w klasach I-III

2019-03-01

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

Czytaj więcej o: Dzień Języka Ojczystego w klasach I-III

foto w szkole

2019-02-22

W środę, 6 marca 2019 r., do naszej szkoły przybędzie fotograf. Propozycja usług na zamieszczonym poniżej plakacie. Drodzy rodzice prosimy o podjęcie decyzji co do zdjęć i poinformowanie wychowawców.

Czytaj więcej o: foto w szkole

V Jesienne prezentacje

2018-12-05

Już za nami...

W piątek, 30 listopada 2018 r., już piąty raz ocieplaliśmy jesienną szarugę. Na naszej scenie zaprezentowali się uczniowie, nauczyciele, absolwenci i przyjaciele naszej szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy ten wieczór postanowili spędzić właśnie u nas. Już dziś zapraszamy na następne, VI prezentacje w przyszłym roku.


Czytaj więcej o: V Jesienne prezentacje

Pierwsza taka akcja

2018-12-05

W środę, 5 grudnia, uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w Międzynarodowym Maratonie Pisania Listów Amnesty International, którego celem jest obrona praw obywatelskich. Nasi uczniowie zaangażowali się w obronę dwóch kobiet Geraldine Chacon z Wenezueli i Ateny Daemi z Iranu. Jest to pierwsza i z całą pewnością nie ostatnia akcja w naszej szkole.

Czytaj więcej o: Pierwsza taka akcja

Doradztwo zawodowe - nowy przedmiot w szkole

2018-11-15

7 listopada 2018 r., podczas zajęć z doradztwa zawodowego klasy 8d i 8f uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych na terenie Zakładu Dofama Thies. Podczas tego spotkania towarzyszył nam Pan Tomasz Waniołek, który szkoli uczniów w przyzakładowej szkole oraz Pani Patrycja Paściak zakładowy inspektor BHP. Uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć wszystkie działy zakładu, poznać historię i zasługi firmy, a także obserwować pracę wykonywane przez specjalistów - ślusarzy. Zajęcia te miały na celu przybliżenie uczniom aspektów pracy fizycznej oraz oferty szkoły zawodowej, a w późniejszym czasie również pracy.

Czytaj więcej o: Doradztwo zawodowe - nowy przedmiot w szkole

Gość z IPN

2018-11-15

Uczniowie klas 7b, 7c, 7e, 7f oraz 8a, 8b i 8d wzięli udział w wykładzie z okazji Święta Niepodległości. Pracownik Instytutu Pamięci Narodowej pani dr Anna Maria Adamus przybliżyła młodzieży sylwetkę marszałka Józefa Piłsudskiego.

Czytaj więcej o: Gość z IPN

100 lat dla Niepodległej!

2018-11-15

„Na początku ojczyzna 
Jest blisko 
Na wyciągnięcie ręki...”
(T. Różewicz, „Oblicza ojczyzny”)

W tym roku rocznicę odzyskania niepodległości obchodziliśmy w szczególny sposób. Ponieważ urodziny Niepodległej były okrągłe, więc i prezentów wyjątkowych zabraknąć nie mogło. Świętowaliśmy właściwie cały tydzień. 

Czytaj więcej o: 100 lat dla Niepodległej!

Jedno życie

2018-11-15

Projekt „Jedno Życie” – przeciwdziałanie przyczynom przestępczości wśród młodzieży

Czytaj więcej o: Jedno życie