luty

Artykuły

KINDERKI

2019-02-16

Ogólnopolskie Mistrzostwa w minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport są największym wydarzeniem promującym siatkówkę wśród dzieci i młodzieży w naszym kraju.
Mogą w nich startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 11 do 13 lat.

UDANY PÓŁFINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

2019-02-27

Udany półfinał strefy jeleniogórskiej dla naszych siatkarek. Zawodniczki z klasy 8 i 7 sportowej, zajmując drugie miejsce w turnieju, awansowały do finału strefy. Zawody odbyły się 27 lutego w Janowicach Wielkich. Zespół z jedynki przegrał mecz z gospodarzami turnieju, 0 : 2 w setach. W drugim spotkaniu pokonał przeciwniczki z Lubania (2 : 0). Razem z zespołem z Janowic będą walczyć o medale w strefie jeleniogórskiej. Gratulujemy awansu i życzymy sportowego sukcesu.

MAJA OLSZAK MISTRZYNIĄ DOLNEGO ŚLĄSKA

2019-02-18
Maja Olszak została mistrzynią Dolnego Śląska w biegu na 60 metrów przez płotki.
Maja jest uczennicą klasy sportowej 8F. Swoje zdolności i zamiłowanie do "królowej sportu" rozwija w LKS Górnik Wałbrzych. 16 lutego w Wałbrzychu na Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska zdobyła złoty medal w biegu na 60 metrów przez płotki w kategorii młodziczek - U 16. Maja uzyskała swój najlepszy wynik życiowy - 9.41.
Brawa i gratulacje

SIATKARSKIE TRÓJKI CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

2019-02-18

Dziś 18. lutego b.r. w Krzeszowie odbyły się zawody powiatowe w siatkarskich trójkach chłopców. W turnieju rozgrywanym systemem każdy z każdym wystartowały 4 drużyny.
Nasza reprezentacja w składzie: B. Adamczyk, J. Borkowski, F. Urbański, M. Drzewiecki, D. Kowalski, O. Jarczewski i K. Czepielewicz najpierw pokonali 2:0 (21:13, 21:7) gospodarzy, później nieznacznie ulegli odwiecznym rywalom z SP-2 Kamienna Góra 1:2 (21:5, 16:21, 14:16), by w ostatnim meczu pokonać rówieśników z Ptaszkowa 2:0 (21:11, 21:11).
Turniej wygrała SP-2 Kamienna Góra, drugie miejsce zajęła nasza szkoła, trzecie SP Ptaszków, a czwarte SP Krzeszów. Dwa pierwsze miejsca uzyskały awans do finału strefy jeleniogórskiej, które juz niebawem odbędą się w Kamiennej Górze. Opiekunem drużyny jest A. Cukier. Gratulujemy wszystkim małym siatkarzom awansu i liczymy na obronę tytułu mistrzów sprzed roku.

NARCIARSTWO ALPEJSKIE - ZAWODY WOJEWÓDZKIE

2019-02-18
Od wielu sezonów narciarze z naszej szkoły uczestniczą w zawodach wojewódzkich w narciarstwie alpejskim. W tym roku finały wojewódzkie odbyły się w Lądku Zdroju. 14 lutego rywalizowali chłopcy ze szkół podstawowych. Bartosz Smyda i Oliwier Cińcio w klasyfikacji zespołowej zajęli 11 miejsce. Indywidualnie Bartosz zajął 24, a Oliwier tuż za nim 25 miejsce. Chłopcy dwukrotnie przejechali slalom gigant, poprawiając wynik w drugim przejeździe. W zawodach wystartowało 18 zespołów i 52 zawodników.
15 lutego, w bramkach startowych, ustawiali się alpejczycy z klas 7 i 8 oraz gimnazjaliści. Wśród dziewcząt wystartowała Dominika Lema i Klaudia Kubacka. Niestety Dominika pechowo wypadła z trasy w pierwszym przejeździe. Klaudia ukończyła zawody na 40 miejscu. W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Prusaczyk i Hubert Jawor. Nasi alpejczycy ukończyli zawody. Bartosz na, bardzo dobrym, 19 miejscu a Hubert 29. Drużynowo chłopcy zajęli 10 miejsce. Wystartowało 19 zespołów.
Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników.

SIATKARSKIE TRÓJKI DZIEWCZĄT - ZAWODY POWIATOWE

2019-02-12
Dziewczęta z klasy sportowej 5 f wygrały kolejne zawody. 12 lutego w Krzeszowie zagrały w zawodach powiatowych w trójkach siatkarskich. Nasze siatkarki rozegrały trzy spotkania, w których pokonały przeciwniczki z Krzeszowa, Ptaszkowa i Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze. Jako mistrzynie powiatu zagrają w zawodach strefy jeleniogórskiej.
Gratulacje dla wszystkich siatkarek z klasy 5 f.

PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

2019-02-11

11 lutego 2019 r. w sali sportowej LO w Kamiennej Górze odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły po wygranej 2:1 z gimnazjalistami z Marciszowa oraz po porażce 1:2 z faworytami z Gimnazjum nr 2 w Kamiennej Górze zajęła w tych zawodach 2 miejsce. Był to bardzo trudny termin do rozegrania zawodów dla wszystkich drużyn, gdyż był to pierwszy dzień po 2-tygodniowej przerwie w nauce i treningach, czego dowodem był niezbyt wysoki poziom gry wszystkich ekip. W naszyj Jedynkowej drużynie na parkiecie zaprezentowali się dziś: Jakub Cygal, Jakub Tobiasz, Damian Majerski, Damian Pietrzykowski, Bartosz Prusaczyk, Michał Stanisławski, Hubert Jawor, Marcel Murawski i Oktawian Pakiet. Opiekunem drużyny był Andrzej Cukier.