styczeń

Artykuły

NARCIARSTWO ALPEJSKIE - ZAWODY POWIATOWE

2019-02-07
25 stycznia, Superstacja Czarnów – Ski była zimową areną zmagań narciarzy alpejskich. W zawodach powiatowych wystartowała skromna ekipa alpejczyków z naszej szkoły. Wszyscy zawodnicy dwa razy zjeżdżali po trasie slalomu giganta. W kategorii chłopców, szkół podstawowych, Bartosz Smyda zajął trzecie miejsce. Wraz z kolegami: Miłoszem Regewiczem i Jankiem Czyżem, w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na drugim miejscu. Wyprzedziła ich ekipa z SP 2 w Kamiennej Górze. Wśród dziewcząt wystartowała Dominika Lema. Dominika, wśród gimnazjalistek, indywidualnie zajęła drugie miejsce.
Gratulacje dla wszystkich narciarzy. Po feriach zimowych, liczniejsza i mocniejsza ekipa, wystartuje w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Lądku Zdroju. Trzymamy kciuki za udane szusowanie.

SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

2019-01-30
Jeszcze przed feriami ruszyła siatkarska karuzela dla dziewcząt. Jako pierwsze do rywalizacji sportowej przystąpiły siatkarki z klasy sportowej 7 i 8. 14 stycznia, w naszej sali gimnastycznej, rywalizowały w zawodach miejskich. W siatkarskich pojedynkach pokonały (2 – 0 w setach) rywalki z Gimnazjum nr 1, SP nr 2 i SGEE. Zwyciężając w zawodach miejskich, awansowały do finału powiatowego.

SIATKARSKIE TRÓJKI CHŁOPCÓW - ZAWODY MIEJSKIE

2019-01-22

Dziś, 22 stycznia b.r. na naszej sali sportowej odbył się miejski turniej siatkarskich trójek chłopców. W zawodach wzięły udział 3 drużyny. Najpierw drużyna SP-2 Kamienna Góra pokonała 2:1 SP Marciszów, później reprezentanci naszej szkoły pokonali rówieśników z Marciszowa 2:0, by w decydującym o zwycięstwie w całym turnieju pokonać 2:1 SP-2. Skład naszej drużyny: Daniel Kowalski, Mikołaj Drzewiecki, Oliwier Jarczewski, Marcin Buława, Jakub Borkowski, Fabian Urbański, Bartosz Adamczyk i Kacper Czepielewicz. Naszych młodych siatkarzy do zwycięstwa poprowadził Andrzej Cukier.

PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW - ZAWODY MIEJSKIE

2019-01-10

Dziś 10 stycznia 2019 r. nasza sala sportowa gościła reprezentacje wszystkich miejskich szkół w piłce siatkowej chłpców. Reprezentacja naszej Jedynki prowadzona przez Andrzeja i Piotra Cukiera rozegrała dziś 4 pojedynki. W trzech z nich pokonaliśmy rywali po 2:0 w setach. Natomiast Mistrzom sprzed roku po zaciętej i emocjonującej walce ulegliśmy 0:2 (14:16, 11:15). Zajmując dziś drugie miejsce wywalczyliśmy sobie awans do zawodów powiatowych. Kolejność końcowa zawodów: 1-Gimnazjum nr 2, 2-SP-1, 3-SGEE, 4-SP-2, 5-Gimnazjum nr 1.