Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Wolontariat / 2017 / 2018

2017 / 2018

Artykuły

Wolontariusze z SP 1 w Kamiennej Górze we wrocławskim Hospicjum.

2018-06-13

Dnia 9.06.18 r. wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunkami w sobotni poranek pojechali do wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, gdzie organizowany był festyn z okazji Dnia Dziecka dla podopiecznych i ich rodzin.

Czytaj więcej o: Wolontariusze z SP 1 w Kamiennej Górze we wrocławskim Hospicjum.

Wolontariusze na warsztatach kulinarnych

2018-05-22

Wolontariusze, pod czujnym okiem studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, brali udział w warsztatach kulinarnych podczas, których poznawali tajniki robienia słodkich naleśników – pankejek. 

Czytaj więcej o: Wolontariusze na warsztatach kulinarnych

Wolontariusze w Domu Dziecka w Wałbrzychu

2018-03-19

17 marca w zimowy sobotni poranek, wolontariusze z klasy 7a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Góry pod opieką wychowawczyni Emilii Nieczyperowicz oraz Karoliny Ryter - Kmak, już po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka przy ulicy Asnyka w Wałbrzychu.

 

Czytaj więcej o: Wolontariusze w Domu Dziecka w Wałbrzychu

Mikołaj w Domu Dziecka

2018-02-13

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w organizacje Kiermaszu Bożonarodzeniowego, nie tylko szkolnych wolontariuszy, którzy przez kilka tygodni przygotowywali ozdoby świąteczne na sprzedaż, ale i nauczycieli, rodziców, a także mieszkańców Kamiennej Góry, w sobotnie popołudnie 16 grudnia, nasi wolontariusze, tym razem w roli Świętego Mikołaja, ponownie odwiedzili wychowanków Domu Dziecka w Wałbrzychu.

Czytaj więcej o: Mikołaj w Domu Dziecka

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

2017-12-12

W niedzielne popołudnie 10 grudnia, wolontariusze z naszej szkoły brali udział w kiermaszu bożonarodzeniowym, który odbywał się na kamiennogórskim rynku.

Czytaj więcej o: KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

PRELEKCJA O WOLONTARIACIE

2017-12-01

28 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Anną Gil-Gumowską przedstawicielką Hospicjum dla Dzieci z Dolnego Śląska. Pani Anna, po krótkiej prezentacji dotyczącej wolontariatu i działaniu domowego hospicjum, chętnie odpowiedziała na pytania zadawane przez uczniów naszej szkoły.

 

Czytaj więcej o: PRELEKCJA O WOLONTARIACIE

Warsztaty rękodzieła

2017-11-27

W środowe popołudnie 22.11.2017 wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach rękodzieła pt. "Skrzaty Świąteczne" organizowanych przez Wiejski Dom Kultury w Chełmsku Śląskim. Podczas warsztatów uczniowie własnoręcznie wykonywali świąteczne skrzaty, które można będzie zakupić podczas grudniowego jarmarku świątecznego, który odbędzie się 10.12.2017 na kamiennogórskim rynku.

Czytaj więcej o: Warsztaty rękodzieła

Wolontariusze w „Stokrotce”

2017-11-27

Tym razem w środowy poranek, grupa wolontariuszy odwiedziła pobliskie prywatne przedszkole „Stokrotka”. Tradycyjnie już po przeczytaniu bajek przez wolontariuszki, nadszedł czas na wspólne zajęcia integracyjne, m.in. zrobienie słoneczka ze stópek dzieci. Czas szybko się skończył, uczennice wróciły do szkoły, a przedszkolaki do dalszych zajęć w swoich grupach.

Czytaj więcej o: Wolontariusze w „Stokrotce”

Pamiętamy o tych, którzy odeszli….

2017-11-02

Dnia 28.10.2017 roku wolontariusze postanowili zaprosić do współpracy Samorząd Szkolny i w związku ze zbliżającym się dniem 1 listopada, wspólnie postanowili wybrać się na pobliski cmentarz i uporządkować zaniedbane groby. Wyposażeni w odpowiednie przyrządy do pracy, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, pod czujnym okiem Pani Eweliny Wielochy i Emilii Nieczyperowicz, zabrali się do porządkowania szczególnie, zapomnianych, dawno nieodwiedzanych grobów.

Czytaj więcej o: Pamiętamy o tych, którzy odeszli….

Odwiedziny w Domu Dziecka

2017-10-18

W sobotę, 14 października 2017 r., wolontariusze z naszej szkoły, wybrali się na kolejne odwiedziny podopiecznych z Domu Dziecka w Wałbrzychu.

Czytaj więcej o: Odwiedziny w Domu Dziecka

Szkolny wolontariat znów działa

2017-09-22

Tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, w sobotnie popołudnie 9 września, szkolny wolontariat rozpoczął swoją powakacyjną działalność, przygotowując się do pracy na festynie parafialnym w Kościele MBR. Od 8.00 rano, w niedzielny poranek grupa wolontariuszy sprzedawała ciasto, zbierając fundusze na remont kościoła.

Czytaj więcej o: Szkolny wolontariat znów działa