Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / SPORT / ROK SZKOLNY 2017 / 2018 / maj

maj

Artykuły

INDYWIDUALNE IGRZYSKA L.A. CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

2018-05-10

     Dziś, 10 maja b.r. 18 wyróżniających się motoryką uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wf: Andrzeja Cukiera i Kornela Łukasika wystartowało w powiatowych, indywidualnych igrzyskach lekkoatletycznych. Konkurencje, w których wystartowali nasi kandydaci do medali to: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz 2 sztafety: 4 x 100 m i sztafeta szwedzka 100, 200, 300 i 400 m.
     Niemal w każdej konkurencji nasi zawodnicy dominowali zajmując najwyższe miejsca. Z zawodów wracamy z dwiema złotymi sztafetami: 4 x 100m (Polewski, Obidowski, Wudniak i Czubaj) oraz szwedzką (Olszak, Pakiet, Olczak i Komorowski).
     Złote madale zawisły także na szyjach: Komorowski (60 m), Murawski (skok wzwyż), Olszak (skok w dal) oraz Urbanek (rzut p. palantową). Srebrny medal zdobył Wudniak (300 m), a brązowe medale wywalczyli: Pakiet (1000 m) i Wiącek (rzut p. palantową). Reszta naszych zawodników również bardzo dobrze się zaprezentowała i dzielnie walcząc z rywalami uzyskała wyniki tuż za podium.
     W rywalizacji drużynowej nasza szkoła zajęła 1 miejsce. Wszyscy dzisiejsi medaliści wywalczyli sobie awans do zawodów strefowych, które już niebawem odbędą się w Zgorzelcu. Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom ogromnie gratulujemy.

Czytaj więcej o: INDYWIDUALNE IGRZYSKA L.A. CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

4-BÓJ L.A. CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

2018-05-07

     W poniedziałek 7 maja b.r. na stadionie miejskim w Kamiennej Górze odbyły się zawody powiatowe w 4-boju lekkoatletycznym. Nasza drużyna 4-boistów w składzie: Pakiet, Urbanek, Komorowski, Obidowski, Olczak i Prokopowicz wywalczyła 2 miejsce wśród 7 drużyn. Każdy z naszych reprezentantów pobiegł dziś na 60 i 1000 metrów, skoczył w dal oraz rzucił piłeczką palantową. Najwięcej punktów w drużynie zdobył Oktawian Pakiet. Opiekunem drużyny był Andrzej Cukier.

Czytaj więcej o: 4-BÓJ L.A. CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

ZAGRAJĄ W OGÓLNOPOLSKIM FINALE O PUCHAR KINDER+SPORT 2018

2018-05-17

Szczęśliwa “13”. 13 maja w Miliczu odbył się finał wojewódzki największych rozgrywek siatkarskich dla najmłodszy - Kinder + Sport w “3” siatkarskich chłopców. W turnieju wystartowało 8 najlepszych zespołów wyłonionych w dwóch turniejach eliminacyjnych. Wśród nich były 3 zespoły z kamiennogórskiej “Jedynki”. Wielki finał, to prawdziwy siatkarski maraton. Każdy zespół rozegrał siedem spotkań. W meczu do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Wiele spotkań kończyło się w tie-breaku do 11 punktów.

Czytaj więcej o: ZAGRAJĄ W OGÓLNOPOLSKIM FINALE O PUCHAR KINDER+SPORT 2018

SPOTKANIE Z MISTRZEM

2018-05-09

     8 maja 2018 roku z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego Andrzeja Cukiera w naszej szkole odbyło się SPOTKANIE Z MISTRZEM. Niesamowitym gościem w progach naszej szkoły był 97-krotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, Mistrz Polski, Mistrz Europy, Mistrz Świata, a także najlepszy siatkarz na świecie (MVP Mistrzostw Świata Juniorów w Bahrajnie w 1997r.) MARCIN PRUS.
     Spotkanie to uświetniła także nasza perełka - absolwentka szkoły - reprezentantka Polski w piłce siatkowej Aleksandra Wójcik. 2-godzinne spotkanie wywarło na uczestnikach ogromne wrażenie. Były wspomnienia, anegdoty z życia sportowego i prywatnego Mistrza, a także fotki i oczywiście autografy. Wybrańcy mogli także, choć na chwilę, poczuć się w roli Mistrza zakładając koszulki reprezentacyjne oraz medale. Bardzo trafny, rzetelny i ciekawy sposób interakcji z młodzieżą Marcina Prusa pozwolił na niesamowitą atmosferę i odczucia wszystkich uczestników, nawet dyrekcji i nauczycieli. A już petardą ze strony Mistrza była popisowa recytacja fragmentów Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Na koniec Marcin Prus znalazł nawet chwilę na zabawę z piłkami z uczniami klas sportowych. To spotkanie na pewno na długo zostanie w pamięci naszych uczniów, wśród których, kto wie, może jest przyszły MISTRZ?

Czytaj więcej o: SPOTKANIE Z MISTRZEM