Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Pomagamy Kacperkowi

2018-09-19

W sobotę 15 września, od wczesnych godzin porannych nasi wolontariusze pomagali przy organizacji festynu na rzecz chorego na dziecięce porażenie mózgowe Kacperka. 

Czytaj więcej o: Pomagamy Kacperkowi

Szkolny wolontariat aktywnie rozpoczął nowy rok szkolny

2018-09-12

Już w piątkowe popołudnie, 7 września, grupa wolontariuszy z naszej szkoły połączyła siły ze starszymi kolegami z ZSO i pracowała przy obsłudze FESTIWALU MUSIQUE D’ELITE, który odbył się w dniach 7-9 września 2018 w kamiennogórskich kościołach.

Czytaj więcej o: Szkolny wolontariat aktywnie rozpoczął nowy rok szkolny

Wolontariusze dziękują za pomoc

2018-09-12

 Dzięki hojności, rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły podczas zbiórki, która odbyła się 3 września, udało się zebrać kwotę 711,86 zł.
Kwota w całości została przekazana potrzebującym rodzinom z Pisarzowic.            

W imieniu rodzin DZIĘKUJEMY Uśmiech

Czytaj więcej o: Wolontariusze dziękują za pomoc

KINDERKI - FINAŁ W ZABRZU

2018-08-29

     Młodzi siatkarze z klasy 5 f uczestniczyli w wielkim finale największych rozgrywek mini siatkówki w Europie Kinder + Sport. Przez trzy dni, od 6 do 8 lipca, ponad 800 siatkarzy, na hali MOSiR w Zabrzu rozegrało 1056 spotkań na 24 boiskach. W kategorii dwójek, trójek i czwórek siatkarskich rywalizowały 192 drużyny. Wielkie finały Kinder + Sport w mini siatkówce dziewcząt i chłopców rozgrywane są już od 24 lat. Sam awans do finału był nie lada osiągnięciem. W Zabrzu wystąpiły po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii, wyłonione z wieloetapowych eliminacji – reprezentujące każde z 16 województw. W tegorocznych rozgrywkach udział wzięło ponad 44 tysiące młodych sportowców, a poziom sportowy z każdym rokiem się podnosi. Wśród uczestników jest wiele zespołów, które reprezentują znane siatkarskie ośrodki. Po hali w Zabrzu przechadzali się młodzi ludzie w koszulkach MKS Będzin, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, Asseco Resovia Rzeszów, Kędzierzyn – Koźle.

     Zarówno w hali jak i w specjalnej strefie Kinder + Sport Joy of Moving, gdzie animatorzy dbali o dobrą zabawę zarówno zawodników, jak i kibiców, można było spotkać ambasadorów programu Kinder + Sport – Sebastiana Świderskiego i Piotra Gruszkę. Zagrać w siatkówkę z wybitnymi postaciami polskiego sportu, dla siatkarzy z „Jedynki”,  to nie lada atrakcja!

Czytaj więcej o: KINDERKI - FINAŁ W ZABRZU

Karkonoskimi szlakami na Śnieżkę

2018-07-03

16 czerwca 2018r. dzięki słonecznej pogodzie „Kompasik”, wyruszył na długo wyczekiwany, ostatni w tym roku szkolnym,  rajd na Śnieżkę.

 

Czytaj więcej o: Karkonoskimi szlakami na Śnieżkę

GALA MISTRZÓW SPORTU SZKOLNEGO

2018-06-18

    Dziś, 18 czerwca 2018 r. w hali sportowej ZSZiO w Kamienna j Górze odbyła się uroczysta Gala Mistrzów Sportu Szkolnego. Głównymi aktorami tego wydarzenia byli uczniowie szkół powiatu kamiennogórskiego, którzy w obecnym roku szkolnym osiągali medalowe miejsca zarówno w zawodach strefowych jak i wojewódzkich. Wśród bardzo wielu nagrodzonych dziś uczniów, nie zabrakło naszych Jedynkowiczów. W podsumowaniu współzawodnictwa sportowego w kategorii szkół podstawowych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zwyciężyła nasz szkoła. Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych oraz oddziałów 7 klas szkół podstawowych nasza Jedynka zajęła 2 miejsce wśród dziewcząt oraz 4 miejsce wśród chłopców. Ogromne gratulacje dla wszystkich naszych sportowców oraz ich nauczycieli wychowania fizycznego. Natomiast najmłodszymi dziś nagrodzonymi sportowcami byli nasi lekkoatleci z klas pierwszych i to oni właśnie prezentują poniżej nasze najważniejsze trofea. Brawo WY, brawo MY, brawo JEDYNKA!

Czytaj więcej o: GALA MISTRZÓW SPORTU SZKOLNEGO

Płomień wiedzy! Niech zapłonie…

2018-06-15

Zakończyła się nasza przygoda z programem edukacyjnym fundacji PGNiG dla uczniów szkół podstawowych „Być jak Ignacy”. Konkretnie - z jego II edycją „Rozpalamy płomień wiedzy”.

Czytaj więcej o: Płomień wiedzy! Niech zapłonie…

Przyrodnicze Koło Fortuny

2018-06-13

Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do ludzi o wielkim sercu, którzy wsparli nas finansowo i rzeczowo.

Czytaj więcej o: Przyrodnicze Koło Fortuny

Wolontariusze z SP 1 w Kamiennej Górze we wrocławskim Hospicjum.

2018-06-13

Dnia 9.06.18 r. wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunkami w sobotni poranek pojechali do wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, gdzie organizowany był festyn z okazji Dnia Dziecka dla podopiecznych i ich rodzin.

Czytaj więcej o: Wolontariusze z SP 1 w Kamiennej Górze we wrocławskim Hospicjum.

Wybieram(y) Wodę

2018-06-13

Ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram wodę”, w którym uczestniczyła SP1  to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii.

Czytaj więcej o: Wybieram(y) Wodę

Granicznym szlakiem przez Łysocinę

2018-06-13

W dniu 19 maja 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Turystycznego „Kompasik” uczestniczyli w kolejnej pieszej wycieczce krajoznawczo-przyrodniczej.

Czytaj więcej o: Granicznym szlakiem przez Łysocinę

Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia dla uczniów klas III

2018-06-13

Nauka tabliczki mnożenia to zmora każdego trzecioklasisty. Uczniowie, którzy najlepiej opanowali tę umiejętność, mogli się sprawdzić na zorganizowanych 26 kwietnia 2018 roku Mistrzostwach w Tabliczce Mnożenia

Czytaj więcej o: Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia dla uczniów klas III

SIATKÓWKA PLAŻOWA DZIEWCZĄT - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

2018-06-12

     To już ostatni siatkarski występ w tym roku szkolnym. Reprezentantki w siatkówce plażowej zagrały w finale strefy jeleniogórskiej. Zawody odbyły się 5 czerwca w Bolesławcu. Na piaszczystych boiskach zagrały dwa mecze grupowe, z Bolesławcem i Lubaniem. Niestety obydwa przegrały odpowiednio: 1 – 2 i 0 – 2. Ostatecznie nasze zawodniczki zostały sklasyfikowane na miejscach V – VI. Jedynkę reprezentowały: Maja Olszak, Oliwia Karska, Maja Idek oraz rezerwowe: Hanna Murawska i Dominika Lema. Dla naszych siatkarek to był pierwszy sezon gry na piasku. Zdobyte w tym roku doświadczenie, na pewno zaowocuje w przyszłości. Wszystkim siatkarkom życzymy powodzenia i samych radosnych, sportowych emocji w czasie wakacyjnego odpoczynku.

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA PLAŻOWA DZIEWCZĄT - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

ZŁOTA MAJA

2018-06-06
     6 czerwca 2018 Stadion Olimpijski we Wrocławiu był areną zmagań najlepszych lekkoatletów w województwie. Wspaniały sukces osiągnęła Maja Olszak - uczennica klasy sportowej 7 F naszej szkoły. Maja zdobyła złoty medal w biegu na 80 m przez płotki. Zwycięstwo Mai było podwójnym sukcesem, ponieważ osiągnięty wynik – 12,34 s jest jej nowym rekordem życiowym. Wszystkich medalistów Igrzysk Młodzieży Szkolnej dekorował Piotr Rysiukiewicz – reprezentant Polski, trzykrotny olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata i Europy w biegu 4 x 400 m. Bieg przez płotki jest bardzo trudną technicznie konkurencją. Mimo to, Maja doskonale sobie radzi. We wcześniejszych zawodach, 24 maja w Zgorzelcu, została mistrzynią strefy jeleniogórskie w tej konkurencji. Specjalistyczne umiejętności biegowe i ruchowe doskonali w klubie LKS Górnik Wałbrzych. Jako wieloboistka uczestniczy w wielu zawodach i odnosi sukcesy.
Maju, gratulujemy Tobie bardzo i życzymy kolejnych biegów, skoków i rzutów po złoto.
Czytaj więcej o: ZŁOTA MAJA

SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

2018-06-04

     Dziś 3. czerwca b.r. w Bolesławcu przy ogromnym upale odbył się finał strefowy w siatkówce plażowej chłopców szkół gimnazjalnych i siódmych klas szkół podstawowych. Nasz zespół w składzie: D. Pietrzykowski, J. Tobiasz i K. Cygal był dziś najmłodszym i jedynym przedstawicielem szkół podstawowych. W turnieju, który był rozgrywany tzw. systemem brazylijskim udział wzięło 7 drużyn. Nasi chłopcy walczyli z każdym z przeciwników jak równy z równym. Ostatecznie po wygranej 2:0 z gimnazjum w Janowicach Wielkich, porażce 0:2 w półfinale z gospodarzami i minimalnej przegranej o 3 miejsce 1:2 z gimnazjalistami z Jerzmanki nasi JEDYNKOWICZE wracają z tak bardzo nielubianym 4 miejscem. Jednak zdobyte w tym roku szkolnym boiskowe doświadczenia w tak trudnej technicznie grze na piasku na pewno zaprocentują w przyszłym roku. Opiekunem naszej drużyny jest Andrzej Cukier.

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ