Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

POWIATOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS 7 - 8

2019-05-24

     24 maja 2019 r. na stadionie l.a. w Kamiennej Górze odbyły się lekkoatletyczne zawody powiatowe dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowało dziś 10 dziewcząt i 24 chłopców klas 7 - 8. W pełnym słońcu były dziś biegi, skoki, rzuty...

Czytaj więcej o: POWIATOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS 7 - 8

Chrząszcz brzmi w trzcinie

2019-05-22

17 maja odbył się turniej logopedyczny. 4 drużyny uczniów klas 1-3 zmagały się z zadaniami logopedycznymi. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy, zagadki, układali historyjki obrazkowe, powtarzali zdania „łamiące języki” oraz wykonywali ćwiczenia oddechowe.

Zwycięska grupa otrzymała drobne upominki.

Czytaj więcej o: Chrząszcz brzmi w trzcinie

Z lekcji WOS

2019-05-22

Uczniowie klas ósmych pod opieką nauczycieli Wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w akcji zachęcającej do udziału w nadchodzących wyborach do europarlamentu. Wykonali plakaty, które zostały wyeksponowane w budynku szkoły.

 

Czytaj więcej o: Z lekcji WOS

JEDYNKA MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

2019-05-21
     20 maja w Świdnicy odbyły się finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórkach siatkarskich chłopców. Siatkarze z "Jedynki" wystąpili wśród czterech najlepszych zespołów na Dolnym Śląsku. Mistrzostwo zdobyli po wygraniu 2 : 0 w setach z SP 26 z Wałbrzycha i SP 3 z Wrocławia. Porażka 1 : 2 z SP 9 z Legnicy (w tie-breaku 15 : 17) nie przeszkodziła siatkarzom z naszej szkoły cieszyć się z mistrzostwa. Marcel Antoszczak został wybrany do grona czterech najlepszych zawodników turnieju. Zespół z "Jedynki", który tworzą chłopcy klasy sportowej 6 F, awansował do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 23-26 maja w Głuchołazach. 
Gratulujemy ogromnego sukcesu.
Czytaj więcej o: JEDYNKA MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

Przepis na... kameleona!

2019-05-17

Nadmanganian się rumieni

i tak pragnie kolor zmienić…

Szuka wsparcia u zasady,

tej sodowej - chce jej rady!

Lecz tu cukier, jak szalony,

wnet mu zredukował jony

od siódmego aż po czwarty…

Kameleon! To nie żarty!
UśmiechUśmiechUśmiech

Czytaj więcej o: Przepis na... kameleona!

SIATKÓWKA PLAŻOWA - ZAWODY MIEJSKIE

2019-05-17

     17.05.2019 r. na "ORLIKU" przy Zespole Szkół na Lubawskiej odbyły się zawody miejskie w siatkówce plażowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju dziewcząt udział wzięły 3 drużyny, natomiast w turnieju chłopców - 4 drużyny. Oba turnieje rozgrywane były systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów do 11 punktów.

Wyniki dziewcząt:
SP2 - SGEE 2:1
SP1 - SP2 2:0
SGEE - SP1 1:2
Mistrzyniami zostały dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Maja Olszak, Oliwia Karska i rez. Maja Idek. Opiekunem drużyny był Łukasz Przysło.

Wyniki chłopców:
SP1 - SP2 2:0
GIM2 - SGEE 2:0
SP1 - SGEE 2:0
GIM2 - SP2 2:0
SGEE - SP2 2:0
SP1 - GIM2 2:0
Mistrzami zostali chłopcy z naszej szkoły w składzie: Damian Pietrzykowski, Jakub Tobiasz i rez. Bartosz Prusaczyk. Opiekunem drużyny był Andrzej Cukier.
     Ogromne brawa za mistrzostwo i awans do zawodów powiatowych dla obu naszych drużyn!

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA PLAŻOWA - ZAWODY MIEJSKIE

Mistrzostwa w tabliczce mnożenia

2019-05-16

W środę, 15 maja 2019 roku, odbyły się kolejne Mistrzostwa w tabliczce mnożenia. 

Czytaj więcej o: Mistrzostwa w tabliczce mnożenia

SIATKARZE W KARPACZU

2019-05-14

     Karkonoska Akademia Siatkówki zaprosiła siatkarzy z naszej szkoły do Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Karpacza. Zawody odbyły się w niedzielę12 maja. W turnieju wystąpiło 40 zespołów: z Karpacza, Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry, Janowic Wielkich i liczna (10 drużyn) reprezentacja "Jedynki". Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: siatkarskie "2" - rocznik 2008 i młodsi, dziewczynki i chłopcy, siatkarskie "3" - rocznik 2006 - 2007, dziewczynki i chłopcy. Młodzi siatkarze z klas sportowych zdobyli 6 medali.

Czytaj więcej o: SIATKARZE W KARPACZU

Przepis na... MILION!

2019-05-13

Chcielibyście w chwil parę dorobić się fortuny (przynajmniej tej wirtualnej)?

Wystarczy odrobina wiedzy, szczypta dobrego humoru, krztyna błyskotliwości i gram dowcipu. Acha, i jeszcze QR Skaner - najlepiej jakaś sprytna apka.

Małoletni MILIONERZY na start!

Czytaj więcej o: Przepis na... MILION!

KONIEC LIGI SIATKARSKIEJ

2019-04-29

     29 kwietnia 2019 roku odbyły się ostatnie kolejki, trwającej 6 miesięcy ligi siatkarskiej gier 1 x 1, którą od wielu lat dla swoich grup treningowych prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Cukier. Dziś poznaliśmy najlepszych zawodników w tej trudnej rywalizacji wśród chłopców z klas sportowych 5f, 7f i 8f.  A oto komplet uczestników, którzy w tym roku szkolnym ligę ukończyli z oceną celującą.

5f:
1 miejsce - Oliwier Jarczewski
2 miejsce - Bartosz Adamczyk
3 miejsce - Mikołaj Drzewiecki
4 miejsce - Daniel Kowalski

7f:
1 miejsce - Damian Prokopowicz
2 miejsce - Bartosz Obidowski
3 miejsce - Marcel Murawski
4 miejsce - Alan Marciniak

8f:
1 miejsce - Damian Pietrzykowski
2 miejsce - Kacper Cygal
3 miejsce - Jakub Tobiasz

    

Czytaj więcej o: KONIEC LIGI SIATKARSKIEJ

Kamil - superbohater!

2019-05-08

Kamil Bagniuk z klasy 7c został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Koloratorium” za wykonanie pracy plastycznej „Pierwiastek jako Superbohater”, która miała przedstawiać wybrany pierwiastek chemiczny w formie superbohatera .

Jego Argon, który można podziwiać na     https://koloratorium.pl/student/preview/image/1174#image    został doceniony przez jury konkursowe, co nas cieszy niezmiernie!!! J

GRATULACJE! Uśmiech

Czytaj więcej o: Kamil - superbohater!

Cała Polska ładnie mówi

2019-05-08

W marcu i kwietniu nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie logopedycznym „Cała Polska ładnie mówi". Logopedzi z całej Polski wybierali miasta i placówkę, do których wysyłali kartkę pocztową ze swojej miejscowości oraz logopedyczną kartę pracy. Na zajęciach logopeda pracował z dziećmi na kartach otrzymanych od np. koleżanki z Poznania, tłumacząc dziecku – „Twój kolega z Poznania też nie umie wymawiać głoski R i pracuje na takich obrazkach, a tak wygląda miasto, w którym mieszka". Na drzwiach gabinetu logopedycznego został zawieszony kontur mapy Polski, na którym widnieją kartki pocztowe.

Czytaj więcej o: Cała Polska ładnie mówi

PEGAZIK W KŁODZKU- WYRÓŻNIENIE DLA DOMINIKA

2019-05-07

Dominik Bogacz, uczeń klasy 6c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, reprezentował nasz powiat w finale XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Sześcioosobowe, w tym roku, jury w jawnym głosowaniu przyznało Dominikowi wyróżnienie za recytację fragmentu prozy Katarzyny Ryrych pt. „Niebieska kredka”.

Czytaj więcej o: PEGAZIK W KŁODZKU- WYRÓŻNIENIE DLA DOMINIKA

Przepis na ... masło!

2019-05-07

Znacie to: deszczyk pada, słońce świeci… więc się w szkole masło kleci! Wystarczy śmietanka 30%, słoik z nakrętką i trochę „pary” w dłoniach (żeby było dobrze wytrząśnięte!). W wersji dla leniwców sprawdzi się robot kuchenny lub mikser! Spróbujecie? Nic prostszego - bułka z masłem! I to jaka pyszna! Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Czytaj więcej o: Przepis na ... masło!

Finał Kinder + Sport

2019-04-25

13 kwietnia nie był najszczęśliwszym dniem dla siatkarzy z jedynki. Nie udało się im bowiem powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku i awansować do ogólnopolskiego turnieju Kinder + Sport. W turnieju finałowym czwórek siatkarskich, który odbył się w Miliczu, nasze zespoły zajęły czwarte i piąte miejsce. Awans wywalczyły drużyny z Legnicy i Lubina.

Czytaj więcej o: Finał Kinder + Sport