Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

LIGA SIATKARSKA 1 X 1

2018-05-17

     Przez 6 miesięcy chłopcy z klasy sportowej 6f przygotowując się do zawodów sportowych w siatkarskich czwórkach, uczestniczyli w cyklicznych rozgrywkach o nazwie LIGA SIATKARSKA. Dziś 17 maja odbyło się uroczyste podsumawanie LIGI, dzięki której chłopcy doskonalili swoje umiejętności techniczne, uczyli się taktyki gry oraz kształtowali swoje charaktery. Zwycięzcą został Damian Prokopowicz, który odebrał statuetkę, pamiątkowy dyplom oraz słodki począstunek. Drugie miejsce walcząc do ostatniej kolejki o tytuł mistrza zajął Alan Marciniak, a na trzecim stopniu podium z brązowym medalem uplasował się Marcel Murawski. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali oceny, brawa oraz słodką niespodziankę. Zwycięzcy zorganizowali smaczny poczętunek dla wszystkich pokonanych w duchu sportowej rywalizacji. Przypomnijmy, że chłopcy z 6f w tym roku szkolnym zostali trzecią drużyną Dolnego Śląska w siatkarskich czwórkach. Wszystkim uczestnikom LIGI gratulujemy wspaniałej zabawy, sportowej walki i zdrowej rywalizacji.

Czytaj więcej o: LIGA SIATKARSKA 1 X 1

ZAGRAJĄ W OGÓLNOPOLSKIM FINALE O PUCHAR KINDER+SPORT 2018

2018-05-17

Szczęśliwa “13”. 13 maja w Miliczu odbył się finał wojewódzki największych rozgrywek siatkarskich dla najmłodszy - Kinder + Sport w “3” siatkarskich chłopców. W turnieju wystartowało 8 najlepszych zespołów wyłonionych w dwóch turniejach eliminacyjnych. Wśród nich były 3 zespoły z kamiennogórskiej “Jedynki”. Wielki finał, to prawdziwy siatkarski maraton. Każdy zespół rozegrał siedem spotkań. W meczu do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Wiele spotkań kończyło się w tie-breaku do 11 punktów.

Czytaj więcej o: ZAGRAJĄ W OGÓLNOPOLSKIM FINALE O PUCHAR KINDER+SPORT 2018

ZAWODY SIATKAREK

2018-05-17
Zespół siatkarek z klasy 7 F zakończył sezon halowy udziałem w finale młodzieżowej ligi piłki siatkowej.
Dziewczęta po rozegraniu czterech turniejów eliminacyjnych, uplasowały się na trzecim miejscu w swojej grupie.
W turnieju finałowym, który odbył się 20 kwietnia w Jeleniej Górze, walczyły o pozycje 5 – 8.
Czytaj więcej o: ZAWODY SIATKAREK

Fragment świata

2018-05-11

W dniu 25.03.2018 r. we Wrocławiu odbył się uroczysty wernisaż połączony z otwarciem wystawy pokonkursowej i rozdaniem nagród laureatom

Czytaj więcej o: Fragment świata

pyszności w słoiczkach

4-BÓJ L.A. CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

2018-05-07

     W poniedziałek 7 maja b.r. na stadionie miejskim w Kamiennej Górze odbyły się zawody powiatowe w 4-boju lekkoatletycznym. Nasza drużyna 4-boistów w składzie: Pakiet, Urbanek, Komorowski, Obidowski, Olczak i Prokopowicz wywalczyła 2 miejsce wśród 7 drużyn. Każdy z naszych reprezentantów pobiegł dziś na 60 i 1000 metrów, skoczył w dal oraz rzucił piłeczką palantową. Najwięcej punktów w drużynie zdobył Oktawian Pakiet. Opiekunem drużyny był Andrzej Cukier.

Czytaj więcej o: 4-BÓJ L.A. CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

INDYWIDUALNE IGRZYSKA L.A. CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

2018-05-10

     Dziś, 10 maja b.r. 18 wyróżniających się motoryką uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wf: Andrzeja Cukiera i Kornela Łukasika wystartowało w powiatowych, indywidualnych igrzyskach lekkoatletycznych. Konkurencje, w których wystartowali nasi kandydaci do medali to: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz 2 sztafety: 4 x 100 m i sztafeta szwedzka 100, 200, 300 i 400 m.
     Niemal w każdej konkurencji nasi zawodnicy dominowali zajmując najwyższe miejsca. Z zawodów wracamy z dwiema złotymi sztafetami: 4 x 100m (Polewski, Obidowski, Wudniak i Czubaj) oraz szwedzką (Olszak, Pakiet, Olczak i Komorowski).
     Złote madale zawisły także na szyjach: Komorowski (60 m), Murawski (skok wzwyż), Olszak (skok w dal) oraz Urbanek (rzut p. palantową). Srebrny medal zdobył Wudniak (300 m), a brązowe medale wywalczyli: Pakiet (1000 m) i Wiącek (rzut p. palantową). Reszta naszych zawodników również bardzo dobrze się zaprezentowała i dzielnie walcząc z rywalami uzyskała wyniki tuż za podium.
     W rywalizacji drużynowej nasza szkoła zajęła 1 miejsce. Wszyscy dzisiejsi medaliści wywalczyli sobie awans do zawodów strefowych, które już niebawem odbędą się w Zgorzelcu. Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom ogromnie gratulujemy.

Czytaj więcej o: INDYWIDUALNE IGRZYSKA L.A. CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

SPOTKANIE Z MISTRZEM

2018-05-09

     8 maja 2018 roku z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego Andrzeja Cukiera w naszej szkole odbyło się SPOTKANIE Z MISTRZEM. Niesamowitym gościem w progach naszej szkoły był 97-krotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, Mistrz Polski, Mistrz Europy, Mistrz Świata, a także najlepszy siatkarz na świecie (MVP Mistrzostw Świata Juniorów w Bahrajnie w 1997r.) MARCIN PRUS.
     Spotkanie to uświetniła także nasza perełka - absolwentka szkoły - reprezentantka Polski w piłce siatkowej Aleksandra Wójcik. 2-godzinne spotkanie wywarło na uczestnikach ogromne wrażenie. Były wspomnienia, anegdoty z życia sportowego i prywatnego Mistrza, a także fotki i oczywiście autografy. Wybrańcy mogli także, choć na chwilę, poczuć się w roli Mistrza zakładając koszulki reprezentacyjne oraz medale. Bardzo trafny, rzetelny i ciekawy sposób interakcji z młodzieżą Marcina Prusa pozwolił na niesamowitą atmosferę i odczucia wszystkich uczestników, nawet dyrekcji i nauczycieli. A już petardą ze strony Mistrza była popisowa recytacja fragmentów Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Na koniec Marcin Prus znalazł nawet chwilę na zabawę z piłkami z uczniami klas sportowych. To spotkanie na pewno na długo zostanie w pamięci naszych uczniów, wśród których, kto wie, może jest przyszły MISTRZ?

Czytaj więcej o: SPOTKANIE Z MISTRZEM

EKOLOGICZNI

2018-05-06

Czwórka śmiałków z SP1 zaprezentowała swoje pomysły na zrównoważoną egzystencję w ramach ogólnopolskiego konkursu „Ekologia w moim domu”.

Czytaj więcej o: EKOLOGICZNI

Kompasik ponownie zainaugurował sezon turystyczny

2018-04-30

W sobotni poranek 21 kwietnia 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Turystycznego „Kompasik” zainaugurował Szkolny Sezon Turystyczny 2018.

Czytaj więcej o: Kompasik ponownie zainaugurował sezon turystyczny

Tydzień Bezpieczeństwa w Świetlicy

2018-04-28

Podczas trwającego w naszej Świetlicy Szkolnej Tygodnia Bezpieczeństwa wychowawcy przygotowali wiele ciekawych zajęć tematycznych: pogadanki, tworzenie plakatów, rysunki tematyczne.

Czytaj więcej o: Tydzień Bezpieczeństwa w Świetlicy

Biegane Dyktando

2018-04-27

W czwartek, tj. 26 kwietnia uczennice naszej Szkoły już po raz trzeci wywalczyły Mistrzostwo Dolnego Śląska w dosyć nietypowej konkurencji, jaką jest połączenie biegania z ortografią języka polskiego. 

Czytaj więcej o: Biegane Dyktando

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

2018-04-23

W czwartek 12. kwietnia odbył się szkolny etap Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W konkursie wzięło udział 15 uczniów wytypowanych jako dwuosobowe reprezentacje klas 4-6. Odpowiadali oni na 25 pytań testowych. Laureatami i reprezentantami szkoły w etapie powiatowym  zostali:

Mateusz Wrona z klasy 5b (uzyskał najwyższy wynik)

Pola Koszarska z klasy 5b

Natalia Skupień z klasy 6a

Mateusz Wąsala z klasy 5c

Czytaj więcej o: Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

POWOŁANIE DO KADRY WOJEWÓDZKIEJ

2018-04-25

     Dziś 25 kwietnia 2018 r. uczeń klasy sportowej 6f otrzymał powołanie na konsultacje do kadry wojewódzkiej siatkarzy. Oto treść e-maila otrzymanego od koordynatora kadry wojewódzkiej Krzysztofa Janczaka:
"Witam Panie Andrzeju. Przesyłam w załączniku powołanie na Konsultację Wojewódzką w Twardogórze 09.05.2018 r. dla Marcela Murawskiego z gratulacjami dla trenera Andrzeja Cukiera. Pozdrawiam, Koordynator Wojewódzki S.O.S. - Krzysztof Janczak".
    Warto przypomnieć, że Krzysztof Janczak to polski siatkarz, grający na pozycji atakującego, następnie trener. Były reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich.
W latach 1993–2001 wystąpił 46 razy w reprezentacji Polski, a w 1996 reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie.
    Ogromne gratulacje dla Marcela - życzymy sukcesów.

Czytaj więcej o: POWOŁANIE DO KADRY WOJEWÓDZKIEJ

Najmłodsi wyrecytowali Chotomską

2018-04-23

We wtorek, 17 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego odbył się kolejny - siódmy już Powiatowy Przegląd Poezji Dziecięcej. Tym raze tematem przewodnim była Poezja Wandy Chotomskiej.

Czytaj więcej o: Najmłodsi wyrecytowali Chotomską