Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

KLIKNIJ W OBRAZEK, ŻEBY ZAGŁOSOWAĆ NA NASZĄ KSIĄŻKĘ :-)

 

       LICZYMY NA WASZE GŁOSY!
 

Artykuły

SIATKÓWKA DZIEWCZĄT - POWIAT

2018-01-15

     W Marciszowie, 10 stycznia odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt.
Zespół z jedynki rywalizował wśród gimnazjalistek z Marciszowa i Krzeszowa. Obydwa mecze ze starszymi rywalkami zakończyły się zwycięstwem.
Zespół z Krzeszowa został pokonany  w dwóch setach – 25 : 15 i 25 : 17. Mecz z Marciszowem był trudny, wyrównany a w tie - breaku bardzo dramatyczny.
Ostatecznie zakończony naszym zwycięstwem 2 : 1 w setach. Dziewczęta wywalczyły kolejny awans. W lutym wystąpią w półfinale strefy jeleniogórskiej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA DZIEWCZĄT - POWIAT

SIATKÓWKA CHŁOPCÓW - POWIAT

2018-01-12

     12 stycznia 2018 r. w Krzeszowie odbyły się zawody powiatowe w siatkówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieźy Szkolnej. W zawodach udział wzięły 3 drużyny: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum w Krzeszowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1. I jeśli awans naszej drużyny do powiatu można było traktować w kategoriach niespodzianki, to dzisiejszy start to już niemal sensacja. Chłopcy z "Jedynki" najpierw pokonali 2:0 (25:20, 25:22) gospodarzy turnieju, a potem, dzielnie walcząc momentami jak równy z równym ulegli 0:2 (-14, -19) mistrzom powiatu i strefy jeleniogórskiej sprzed roku - drużynie Gimnazjum nr 2. A przecież nasza drużyna jest o 2 lata młodsza od rywali. W ostatnim meczu Krzeszów uległ 0:2 Gimnazjum nr 2.
     Zostając wicemistrzami powiatu, chłopcy awansowali do półfinału strefy jeleniogórskiej,
który już po feriach odbędzie się w Bolesławcu. Skład naszych młodych siatkarzy: Damian Pietrzykowski, Jakub Tobiasz, Michał Stanisławski, Bartosz Prusaczyk, Jakub Cygal, Damian Majerski i Kacper Cygal.  
     Ogromne gratulacje dla naszej reprezentacji.

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA CHŁOPCÓW - POWIAT

SIATKÓWKA DZIEWCZĄT - MIASTO

2018-01-08
     Dziewczęta z klasy sportowej 7 f wystartowały w zawodach miejskich w piłce siatkowej. 4 stycznia, nasze siatkarki rywalizowały z zawodniczkami z Gimnazjum nr 2 i SGEE oraz rówieśniczkami z kamiennogórskiej dwójki. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Nasz zespół spisał się bardzo dobrze. Zwyciężył we wszystkich meczach, pokonując przeciwniczki 2 : 0 w setach. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce i awansowały do zawodów powiatowych.
Gratulujemy udanego debiutu w zawodach międzyszkolnych.
Czytaj więcej o: SIATKÓWKA DZIEWCZĄT - MIASTO

SIATKÓWKA CHŁOPCÓW - MIASTO

2018-01-08

     Sportowy rok 2018 w naszej szkole otworzyli chłopcy z klasy sportowej 7f. W środę 3 stycznia siatkarska reprezentacja naszej szkoły wystartowała w zawodach miejskich w piłce siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się w sali LO w Kamiennej Górze, a wzięło w nich udział aż 5 drużyn (3 reprezentacje gimnazjów i 2 szkół podstawowych). Nasza najmłodsza, a już na pewno najniższa drużyna miała za cel na tych zawodach zdobyć pierwsze doświadczenia w "dorosłej siatkówce". Jednak chłopcy w czasie turnieju się rozkręcali i z meczu na mecz grali coraz pewniej. Po 3 meczach nasi mieli na koncie 3 zwycięstwa i w ostatnim meczu walczyli z faworyzowanym gospodarzem o Mistrzostwo. Gospodarze wykorzystali jednak atut swojego terenu i wygrali ten mecz. Kolejność końcowa turnieju: 1m. - Gimnazjum nr 2, 2m. - Szkoła Podstawowa nr 1, 3m. - SGEE, 4m. - Gimnazjum nr 1, 5m. - Szkoła Podstawowa nr 2. Dwie pierwsze drużyny reprezentować będę nasze miasto w zawodach powiatowych, które już 12 stycznia w Krzeszowie. Gratulujemy udanego debiutu naszych uczniów w "dorosłej siatkówce".

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA CHŁOPCÓW - MIASTO

SZLIFUJĄ FORMĘ

2017-12-20

     Siatkarki z klasy 7 sportowej szlifują formę przed zawodami międzyszkolnymi. Swoje umiejętności gry w siatkówkę sześcioosobową sprawdzały w trzech meczach sparingowych z Gimnazjum nr 2 w Kamiennej Górze oraz brały udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej w Marciszowie.

Czytaj więcej o: SZLIFUJĄ FORMĘ

23 SEKUNDY ULATOWSKIEGO

2017-12-14

W środę w auli szkolnej odbyły się I mistrzostwa szkoły w układaniu kostki Rubika. W finałowej rozgrywce zaprezentowało się 7 uczestników z klas IV. Mistrzem w czasie 23 sekund został uczeń klasy VI a – Mieszko Ulatowski (na zdjęciu – drugi z lewej).

Czytaj więcej o: 23 SEKUNDY ULATOWSKIEGO

GRACJAN BIAŁAS Z KOMPLETEM WYGRANYCH

2017-12-14

W ostatnią środę wychowawcy świetlicy szkolnej działającej przy naszej szkole – Monika Czyż i Grzegorz Tomaszewski zorganizowali po raz 4. Mikołajkowy Turniej w warcabach 100-polowych, będący jednocześnie mistrzostwami szkoły.  W gronie 39 zawodników i zawodników z klas I-VI w kategorii open triumfował Gracjan Białas, uczeń klasy II.

Czytaj więcej o: GRACJAN BIAŁAS Z KOMPLETEM WYGRANYCH

Skazani na (ogólnopolski) sukces!

2017-12-13

Bartosz Wasik z klasy 4b i Pola Kaczmarek z klasy 5a znaleźli się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Wybieram wodę - PET design”.

Uczestnikami konkursu mogli być wyłącznie uczniowie z klas I-VI ze szkół podstawowych biorących udział w programie edukacyjnym „Wybieram wodę”.

Czytaj więcej o: Skazani na (ogólnopolski) sukces!

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

2017-12-12

W niedzielne popołudnie 10 grudnia, wolontariusze z naszej szkoły brali udział w kiermaszu bożonarodzeniowym, który odbywał się na kamiennogórskim rynku.

Czytaj więcej o: KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Byliśmy w Dreźnie

2017-12-12

W poprzedni czwartek, 7 grudnia 2017 r., grupa uczniów z naszej szkoły i Gimnazjum nr 2 wzięła udział w wycieczce do Drezna.

Czytaj więcej o: Byliśmy w Dreźnie

Czwartaki we Wrocławiu

2017-12-06

Czwartek 23 listopada 2017r. na długo pozostanie w pamięci dzieci, jako jeden z tych niezwykłych dni w szkole, obfitujący w moc wrażeń. Tego dnia uczniowie klasy IV B i IV C wybrali się wraz z nauczycielami: panią Jolantą Myśliwiec, Anetą Szewczyk oraz Moniką Auksztulewicz na wycieczkę do Wrocławia.

Czytaj więcej o: Czwartaki we Wrocławiu

Akcja TPD

2017-12-06

Grudzień miesiącem dobrych uczynków

2017-12-06

W grudniu klasa 7f przygotowała dla chętnych klas kalendarze adwentowe, które zawierają w swoich kieszonkach dobre uczynki. Celem naszego działania jest zintegrowanie klas, pomoc innym oraz to, żeby wyczekiwanie do Świąt zleciało szybciej i przyjemniej.

Czytaj więcej o: Grudzień miesiącem dobrych uczynków

Odmładzamy bibliotekę

2017-12-04

Po co? Bo - jak twierdzi Fabian - nowe jest lepsze niż stare :)

Nasza klasa, czyli 6a, kolejny raz zmobilizowała wszystkie siły, aby wspierać szkolną bibliotekę. W czwartek, 30 listopada, przeprowadziliśmy „Odmładzanie naszej biblioteki 2”. Od godz. 10.30 rozmawialiśmy o tym z innymi uczniami, proponowaliśmy pyszne ciasta, a także losowanie wróżb andrzejkowych z przymrużeniem oka. Szkołę ozdobiliśmy hasłami promującymi czytanie.

Czytaj więcej o: Odmładzamy bibliotekę

andrzejkowy wieczór

2017-12-01

W środę, 29 listopada 2017 r., w naszej Świetlicy odbyła się impreza pod hasłem "Wieczór wróżb i magii".

Czytaj więcej o: andrzejkowy wieczór