Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2018-10-01
Powiększ zdjęcie

W ubiegły piątek, 28 wrzesnia 2018r. nasza szkoła przyłączyła się, do obchodzonego na całym świecie Dnia Tabliczki Mnożenia. Od rana zarówno duzi jak i mali mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia, zdając egzamin u egzaminatorów i otrzymać tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”, a na lekcjach  uczniowie „bawili” się tabliczką mnożenia.

Czytaj więcej o: VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

FOTOGALERIA SKS

2018-10-01
Powiększ zdjęcie

Kompasik znów na szlaku

2018-10-01
Powiększ zdjęcie

W sobotę, 29 września członkowie szkolnego koła turystycznego „Kompasik” wyruszyli, na pierwszą w tym roku szkolnym, sobotnią wyprawę na Skalnik.

Po przyjeździe do Leszczyńca zobaczyli Kościół św. Bartłomieja, a na pobliskim cmentarzu pomnik przyrody - cis pospolity, następnie powędrowali w kierunku starego wapiennika. Kolejnym celem wyprawy były skałki granitowe – Konie Apokalipsy, żeby niebawem znaleźć się na najwyższym szczycie Rudaw Janowickich – Skalniku (945 m.n.p.m). Ze Skalnika młodzi turyści powędrowali przez Czarnów do Pisarzowic, a następnie pełni optymizmu wrócili do Kamiennej Góry.

Czytaj więcej o: Kompasik znów na szlaku

Odnawiamy się ...

2018-10-01
Powiększ zdjęcie

Podczas wakacyjnej przerwy w lekcjach, nasza szkoła przeszła wiele zmian. Odnowiliśmy korytarze i kilka sal lekcyjnych, a we wrześniu wzbogaciliśmy się o dwa nowe monitory interaktywne zakupione w ramach realizacji projektu "Aktywna tablica". 

Czytaj więcej o: Odnawiamy się ...

Kropla w morzu… potrzeb!

2018-10-01
Powiększ zdjęcie

Dzięki projektowi edukacyjnemu Unicef Polska „zaWODY dla AFRYKI” i Cisowiance - partnerowi wspierającemu akcję, uczniowie SP1 dowiedzieli się jak wygląda sytuacja dostępu do wody na świecie i są świadomi jej znaczenia w życiu człowieka. Stworzyli własne Kodeksy Oszczędzania Wody stanowiące zbiór zasad i reguł racjonalnego z niej korzystania.

Czytaj więcej o: Kropla w morzu… potrzeb!