KONKURSY POLONISTYCZNE FUNDACJI „LOGOS”

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej  „Logos” : „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz „Z ortografią na co dzień”.

Oba konkursy przebiegały w kilku etapach: I etap odbył się w październiku 2013 roku. W naszej szkole aż 49 śmiałków z klas IV-VI porwało się na  skomplikowane językowe łamigłówki w swoich kategoriach wiekowych. Najlepsi zakwalifikowali się do II etapu, który odbył się w styczniu 2014 roku.

Do ścisłego finału w kategorii ORTOGRAFIA organizatorzy zaprosili uczennicę  klasy 6b- Julię Szczepanek. Już 17 maja, w sobotę, Julka zmierzy się ze znawcami tajemnic polskiej ortografii z całej Polski.

Julko, życzymy powodzenia!