Igrzyska lekkoatletyczne dziewcząt

Igrzyska lekkoatletyczne to indywidualne zmagania w poszczególnych konkurencjach. W szkole podstawowej są to: biegi na 60, 300 i 600 metrów, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz sztafety: 4 x 100 metrów i  sztafeta szwedzka.

6 maja w mistrzostwach powiatu, zawodniczki z “jedynki” uzyskały kilka wartościowych i bardzo dobrych wyników.
W rzucie piłeczką - I miejsce zajęła Sylwia Ewy(38 m). Czwarta była Ala Wiewióra(33,5 m).
W skoku w dal – III miejsce zajęła Alicja Szymańska(3,92 m).
Na VI miejscu, w pchnięciu kulą uplasowała się Daria Dziakowska(6,25)
W biegu na 600 m, na III miejscu do mety dotarła Weronika Mikołajczyk(2,10,32). Wiktoria Perdek była VII z czasem: 2,18,72.
W biegu na 300 m, czwarta była Nikola Kożuch(54,37) a piąta – Aleksandra Mikołajczyk(54,84).
Ostatnim punktem igrzysk są sztafety. Sztafeta 4 x 100 w składzie: Natalia Olczak, Weronika Mikołajczyk,  Weronika Senderak i Julia Mika zajęła III miejsce.
Sztafeta szwedzka, to bieg łączony 100 + 200 + 300 + 400 metrów. Zawodniczki w składzie: Martyna Nieczyperowicz, Sylwia Ewy, Alicja Zdzińska i Aleksandra Mikołajczyk uzyskały II lokatę.
Gratulujemy wszystkim zawodniczkom!

Tekst i foto: Z. Lema