Dzień walki z otyłością

W ramach DNIA WALKI Z OTYŁOŚCIĄ SK PCK propagowało w klasach I-VI różnorodne działania mające na celu promowanie zdrowego stylu życia.

Z tej okazji we wtorek, 19 listopada, uczniowie klas I-III spotkali się w auli szkolnej, by wspólnie bawić się na konkursie prozdrowotnym.  Impreza rozpoczęła się od wspólnie przeczytanego hasła:

Jedz owoce i jarzyny, w nich mieszkają witaminy.

Hasło to było motywem przewodnim inscenizacji w wykonaniu klasy I c, w trakcie której uczniowie przekazali wiedzę dotyczącą produktów, w których należy szukać witamin i dlaczego powinniśmy je spożywać.

Następnie dzieci z wszystkich klas aktywnie uczestniczyły w konkursach, gdzie

• wykazały się dużą wiedzą na temat piramidy zdrowego odżywiania,
  • wybierały z wielu zestawów posiłki najkorzystniejsze dla zdrowia,
  • obierały jajka na czas,
  • zaprezentowały napisane przez siebie najładniejsze rymowanki o owocach i warzywach,
  • wykonały pyszne surówki i sałatki warzywne oraz owocowe, które zaprezentowały komisji do degustacji, komisje oceniły walory smakowe i wizualne potraw.

Wszystkie klasy zaprezentowały się świetnie, czym przysporzyły nie lada problem dla komisji przy ocenie. W końcu przyznano następujące miejsca:

I miejsce – klasy 3e i 3a

II miejsce – klasy 2c i 3b,

III miejsce – klasy 1c, 2d i 3d.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, wychowawcom za wspaniałe przygotowanie swoich uczniów.

Starsze dzieci też dobrze się bawiły. Dla klas IV-VI dziewczęta ze Szkolnego Koła PCK przygotowały i przeprowadziły pogadankę na temat zdrowego odżywiania się. Potem zaprosiły wszystkich uczniów do sali gimnastycznej na aerobik, który poprowadziła na długiej przerwie  pani Małgorzata Bąk. Tego dnia dzieci miały okazję do dodatkowych ćwiczeń i dużej porcji radości.

Organizatorem tej akcji były panie: Gabriela Błażków i Ewa Nowak.

Tekst  i zdjęcia: Gabriela Błażków