Sukces w dziedzinie przyrody

10 maja w Mysłakowicach odbyła się I część finału X Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego pod nazwą „Ochrona Przyrody w Polsce”. Po napisaniu testu finaliści udali się na wycieczkę przyrodniczą na trasie Mysłakowice (dom tyrolski) – Piechowice (zabytkowy cis) – Świeradów Zdrój, gdzie w Parku 3 Żywiołów  uczestniczyli w ciekawej prelekcji dotyczącej Gór Izerskich.

W finale wzięło udział 23 uczniów, w tym trzech z naszego regionu naszą szkołę reprezentowała Martyna Nieczyperowicz. Do ścisłego finału, który odbył się 11 maja w Michałowicach awansowało dziesięciu najlepszych, w tym Martyna Nieczyperowicz z SP Nr1 w Kamiennej Górze. Podczas finału młodzi ekolodzy odpowiadali na pytania dotyczące form ochrony przyrody w Polsce m.in. rozpoznawali osobliwości parków narodowych, rośliny i zwierzęta chronione w Polsce. Ostatecznie Martyna Nieczyperowicz uplasowała się na 10. miejscu. W X Regionalnym Konkursie Przyrodniczo- Ekologicznym, który składał się z trzech etapów udział wzięło łącznie 1130 uczniów z 33 szkół podstawowych z byłego województwa jeleniogórskiego.