Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

W środę, 24 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych w Chełmsku Śląskim odbył się etap rejonowy  X Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego pod tytułem „Ochrona Przyrody w Polsce”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z pięciu podstawówek, tj. z kamiennogórskiej „jedynki” i „dwójki” oraz ze szkół w Bolkowie, Chełmsku Śląskim i Wojcieszowie.

Naszą szkołę reprezentowali – Martyna Nieczyperowicz z kl. 5f, Jakub Mazur z kl. 5d, Martyna Michalska i Natan Marczak z kl. 6a. Młodzi ludzie odpowiadali na pytania testowe z zakresu przyrody, ekologii i ochrony środowiska. Do finału zakwalifikowało się czterech uczniów – Martyna Nieczyperowicz z kamiennogórskiej „jedynki”, Weronika Czajkowska z Wojcieszowa, Kinga Cieślak z Chełmska Śląskiego, Sergiusz Kunasz z kamiennogórskiej „dwójki”.

Ostatni etap konkursu odbędzie się 10 i 11 maja. Weźmie w nim udział 24 uczniów. Młodzi ekolodzy spotkają się 10 maja w Mysłakowicach na części pisemnej, po której pojadą na całodniową wycieczkę przyrodniczą. Dzień później w Michałowicach najlepsza dziesiątka będzie odpowiadała ustnie .

Teks i foto: E. Skotarczak