"3" chłopców

19 kwietnia w Złotoryi odbył się finał wojewódzki w „3 – kach” siatkarskich chłopców. W sali sportowej „Tęcza” spotkały się cztery najlepsze zespoły – mistrzowie stref. Strefę jeleniogórską reprezentowała nasza Szkoła. Zawody były rozgrywane systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym spotkaniu zespół z klasy 5 f pokonał zawodników z Piławy Górnej 2 – 0 (25 – 7, 25 – 20). Drugi mecz, z mistrzem strefy legnickiej – SP Wilków, również był zwycięski 2 – 0 (25 – 15, 25 – 9). Na drodze do tytułu mistrza stanęła podstawówka nr 50 z Wrocławia. Emocjonujący mecz, w którym było dużo mocnych ataków, skutecznych bloków, ambitnych obron i zagrywek w wyskoku zakończył się zwycięstwem 50 – tki z Wrocławia 2 – 0 (26 – 24, 25 – 22).

Jedynkę reprezentowali: Aleksander Mordarski, Artur Błażej, Kacper Gorzejewski, Patryk Jancik, Szymon Cukier, Nikodem Kumorek, Adrian Dziedzic, Sebastian Wilczak.

Nagrodę indywidualną, dla najlepszego zawodnika turnieju, z naszego zespołu otrzymał Artur Błażej.

Klasyfikacja mistrzostw: 1 miejsce – SP 50 Wrocław

2 miejsce – SP 1 Kamienna Góra