Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I-III

W tym roku wszystkie klasy młodsze spędziły ten dzień wspólnie na potyczkach kucharsko- sportowych, które odbyły się w sali gimnastycznej udekorowanej wykonanymi przez uczniów plakatami warzywno-owocowymi z hasłem przewodnim: WIOSENNIE I ZDROWO, BO WARZYWNIE I OWOCOWO.

Na początek dzieci zatańczyły do piosenki „Jarzynowa gimnastyka” prezentując swoje kolorowe, kuchenne przebrania. Potem uczniowie mieli okazję uczestniczyć w konkurencjach sprawnościowych: sadzeniu ziemniaka, rzucaniu ziemniakiem do miski, podrzucaniu cebulą, biegu z jajkiem w chochli, obieraniu jajka ze skorupki, krojeniu marchewki i obrywaniu sałaty z liści. Każdy starał się wykonać swoje zadanie najlepiej i najszybciej. Wszyscy spisali się na medal. Także kibice głośno dopingowali swoich kolegów i koleżanki. Po potyczkach dzieci w ciągach klasowych odśpiewały piosenki o wiośnie. Na pożegnanie uczniowie zatańczyli przy piosence „Olimpiada w Jarzynowie” oraz zaśpiewali refren: Olimpiada w Jarzynowie, warzywa i owoce bawią się na zdrowie! Wszyscy rozchodząc się żałowali, że ten radosny i kolorowy dzień dobiegł końca. Na pamiątkę uczestnictwa w imprezie każda klasa otrzymała dyplom, z którym zrobiła sobie zdjęcie.

Główną ideą tego przedsięwzięcia było przypomnienie uczniom poprzez zabawę o wpływie warzyw i owoców na ich życie oraz uświadomienie, że sprawność fizyczna połączona z prawidłowym odżywianiem są gwarancją zdrowia i dobrego samopoczucia.

organizator i prowadząca:

Małgorzata Pawlikowska

Dziękuję koleżance Magdalenie Majewskiej i Paulinie Kuliś za pomoc w zorganizowaniu Pierwszego Dnia Wiosny oraz Katarzynie Sawickiej za zaprojektowanie dyplomów.

Autor: M. Pawlikowska