AKCJA: EDUKACJA 2.0

***To program edukacyjny Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. Aktorzy wrocławskiego teatru odwiedzają szkoły na terenie Dolnego Śląska.

We wtorek, 19. września, w ramach projektu edukacyjnego w naszej szkole pojawili się aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Panowie Krzysztof Szczepańczyk i Zbigniew Koźmiński podczas zajęć warsztatowych przedstawili specyfikę pracy w teatrze ruchu.

Ta wyjątkowa lekcja była podzielona na dwie części. Pierwsza- „rozgrzewka”- pokazała, jak ogromne możliwości drzemią w ludzkim ciele i w jaki sposób aktor-mim może je wykorzystać. Część druga wymagała od uczestników skupienia, współpracy, wyobraźni i…poczucia humoru. Uczniowie mogli z bliska poobserwować warsztat pracy mima.

Na koniec prowadzący zaprosili nas na „Hydrokosmos”- nowy spektakl we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Kto wie? Może się wybierzemy:)

A. Wnuk

19 września do naszej szkoły przybyli aktorzy ze specjalnego teatru. Dlaczego specjalnego? Ponieważ spektakle odbywają się tam bez słów. Liczy się tylko mowa ciała. Zajęcia bardzo mi się podobały. Chciałbym, żeby szkoła organizowała więcej takich spotkań.

(Fabian, kl. 6a)

Aktorzy z Teatru Pantomimy pokazali nam, na czym polega ich praca. Niezwykle trudno odegrać rolę własnym ciałem, bez słów. Wszystkich bardzo zaciekawiły te zajęcia. Było zabawnie, ale też mogliśmy się zastanowić nad sobą. Mam nadzieję, że tacy goście jeszcze nas odwiedzą.

(Natalia, kl.6a)