Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Wstąp do PCK

Wstąp do PCK

SZKOLNE KOŁO PCK PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO

OGŁASZA NABÓR CHĘTNYCH UCZNIÓW NA CZŁONKÓW SK PCK

„Podajmy sobie ręce, przekażmy miłość serc,
tak wiele do zrobienia na świecie jeszcze jest”

Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do opiekunek SK PCK p. Ewy Nowak (s. 209) i p. Gabrieli Błażków (s. 103)

Działalność PCK obejmuje całą społeczność szkolną, gdyż opiera się na zasadzie dobrowolności, humanitaryzmu i aktywności oraz spontanicznym udziale uczniów w życiu szkoły na rzecz danej społeczności lokalnej. Praca społeczna na terenie szkoły rozbudza poczucie odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka, uczy postawy kierowania się dobrem ogółu i odgrywa istotną rolę w procesie wychowania moralnego. Poprzez działalność kształtujemy wśród uczniów postawy altruistyczne. Działalność szkolnego koła PCK stwarza uczniom sposobność do ukształtowania postaw i wartości, które ułatwiają im dokonywania wyborów znaczących dla obecnego i przyszłego życia. Uczy rozwijać poczucie odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych.

Autor: E. Nowak