POLSZCZYZNA I ORTOGRAFIA 2015

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z zadaniami ogólnopolskich konkursów polonistycznych organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos”: „Z poprawną polszczyzną na co dzień” – 16.11.2015 r. oraz „Z ortografią na co dzień” – 18.11. 2015 r.

Za nami pierwszy etap. Pytania były- jak zwykle- bardzo trudne. Tym większe uznanie dla najmłodszych uczestników - czwartoklasistów, którzy także w tym roku stanowili najliczniejszą grupę wśród uczestników.

Prace zostały napisane, a następnie wysłane do organizatora konkursu. Teraz czekamy na wyniki. Uczniowie, którzy uzyskają minimum 75% poprawnych odpowiedzi, przejdą do drugiego etapu. Wszystko wyjaśni się na początku stycznia.

Autor: A. Wnuk