CO DWIE GŁOWY ...

„Współpraca się opłaca!”- tak mogłoby brzmieć hasło naszego konkursu polonistycznego, gdyby nie to, że… przyświeca mu już podobna maksyma, czyli „Co dwie głowy, to nie jedna” i są to chyba jedyne mistrzostwa języka polskiego w parach.

W tym roku do konkursu przystąpiło 20 dwuosobowych drużyn. Uczestnicy musieli osobiście dokonać zgłoszeń, a wcześniej prawidłowo wypełnić karty kwalifikacyjne. Wymagało to samodzielności oraz dobrych chęci. Organizatorki (p. A. Wnuk i p. Bożena Nowak- Mierzwa) promowały też koleżeńskość i umiejętność współpracy - do współzawodnictwa mogły się włączyć tylko dwójki.

W środę, 15 kwietnia, aulę naszej szkoły wypełniła czterdziestka śmiałków - gotowych na wszystko i „uzbrojonych” w opasłe tomiska słowników. Przez 30 minut ci nieulękli miłośnicy ojczystego języka walczyli o każdy punkt, rozwiązując skomplikowane zawiłości z gramatyki, ortografii, językoznawstwa i literatury. Praca, mimo że niełatwa, przebiegała w miłej atmosferze. Wiadomo - z przyjacielem u boku wszystko wydaje się prostsze.

Wyniki tegorocznych Mistrzostw Języka Polskiego w Parach „Co dwie głowy, to nie jedna” przedstawiają się następująco:

I miejsce: Aleksandra Fryzowicz i Oktawia Remiszewska  z klasy 6d

II miejsce: Karolina Nawrocka i Nina Osińska z klasy 5b

III miejsce: Marika Dutka i Małgorzata Dorożyńska z klasy 6e

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody.

Foto: J. Tułaczyk i G. Tomaszewski