Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

TRÓJKI SIATKARSKIE

Reprezentanci “Jedynki” w trójkach siatkarskich chłopców zakończyli, w tym roku szkolnym, sezon startowy. 6 lutego, w sali SP 2 w Kamiennej Górze, startowali w zawodach miejsko – gminnych. W rywalizacji na tym etapie rozgrywek wystąpiły dwie drużyny z naszej szkoły.

Ostatecznie zajęły drugie i trzecie miejsce, awansując z drugiej lokaty do zawodów powiatowych. Zawody wygrał zespół z SP 2, a czwarte miejsce zajęła drużyna z Marciszowa.

Mistrzostwa powiatu kamiennogórskiego w “3” chłopców odbyły się w naszej sali sportowej. 11 lutego, sześć szkół: SP 2 Kamienna Góra, SP z Lubawki, Chełmska Śląskiego, Szarocina i Krzeszowa oraz nasz zespół, walczyli o prawo startu w zawodach strefowych. W rozgrywkach grupowych pokonaliśmy zawodników z Chełmska 2 – 0. Trudnym przeciwnikiem okazała się drużyna z Szarocina, której ulegliśmy 1 – 2. W rundzie półfinałowej, również nie udało się pokonać przeciwników, przegraliśmy z SP 2(2 – 0). W meczu o trzecie miejsce, nasi młodzi siatkarze okazali się lepsi od zawodników z Lubawki, zwyciężając 2 – 0. W finale zagrały zespoły z Szarocina i SP 2. Lepszą drużyną była “dwójka”, która awansowała do zawodów strefy jeleniogórskiej.

Naszymi reprezentantami byli uczniowie klasy 5 f. Skład brązowej drużyny: Wiktor Mordarski, Oliwer Zwolski, Wojciech Piekarczyk, Łukasz Podobiński, Szymon Bielewicz, Arkadiusz Latawiec, Kacper Olbert, Mateusz Rogal. W zawodach wystąpili również: Patryk Sroka, Daniel Arendarczyk, Jakub Żyżniewski, Ernest Mordarski.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w “4” siatkarskich.