Akcja – Segregacja

Jubileuszowa, 25. akcja „Sprzątanie świata” już za nami. Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów, bo „2 x więcej - 2 x czyściej”!

To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020.

Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a mus jest taki, aby w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!

Dlatego też… cztery segregujące dziewczyny z klasy 7f (Emilia Okrzejska, Laura Gęborys, Emilia Kopaczewska i Kinga Skrzydlewska) postanowiły zawalczyć konkursowo i przygotowały „Dziecięce porady na dorosłych odpady” w ramach projektu „Ogólnopolski program aktywnej edukacji. Młodzi dla środowiska”. Ich praca upowszechniająca wśród dzieci/młodzieży ze szkół podstawowych i dorosłych wiedzy na temat segregacji odpadów oraz sposobów zapobiegania ich powstawaniu, walczy w konkursie o fejm (i atrakcyjne nagrody rzecz jasna Uśmiech).

A my – społeczność SP1 – trzymamy kciuki!!!

Autor: E. Szczerba