Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

Białas najwyżej

W ostatnią sobotę (29 września) w kamiennogórskim ratuszu rozegrano powiatowe zawody w warcabach 100-polowych. W imprezie wystartowało aż 21 zawodników z naszej szkoły oraz Anna Bogusz.

Pierwsze miejsce  w kategorii open zdobył ponad 85-letni Jan Grzesiczak z Lipienicy, który zgromadził aż 16 „oczek” z 18. Wysokie 5. miejsce wywalczył Gracjan Białas (12 pkt - najlepszy orlik). Oliwia Kokosza (uczennica klasy 7 – najlepsza orliczka) zajęła z 11. „oczkami” wysokie 7. miejsce, natomiast Anna Bogusz była ósma z 11 pkt, zostając najlepszą seniorką.

Fabian Skoczylas (10 pkt; 11.pozycja – uczeń klasy 7) został najlepszym orlikiem, a Zosia Sawicka (9.pkt) została sklasyfikowana na 17. miejscu w kategorii open. Uczennica klasy 2 okazała się najskuteczniejszą orliczką. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był zaledwie 7-letni Mateusz Kowbel.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych uzyskali awans do finału strefy jeleniogórskiej, który zostanie rozegrany 20 października w Siedlęcinie.