ZAGRAJĄ W OGÓLNOPOLSKIM FINALE O PUCHAR KINDER+SPORT 2018

Szczęśliwa “13”. 13 maja w Miliczu odbył się finał wojewódzki największych rozgrywek siatkarskich dla najmłodszy - Kinder + Sport w “3” siatkarskich chłopców. W turnieju wystartowało 8 najlepszych zespołów wyłonionych w dwóch turniejach eliminacyjnych. Wśród nich były 3 zespoły z kamiennogórskiej “Jedynki”. Wielki finał, to prawdziwy siatkarski maraton. Każdy zespół rozegrał siedem spotkań. W meczu do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Wiele spotkań kończyło się w tie-breaku do 11 punktów.

Cały turniej był trudnych, wyczerpujących – pięć godzin na boiskach siatkarskich. Wszystkie zespoły z klasy 5 F zagrały ambitnie i z fantastyczną wolą walki. Ogromne emocje wywoływały mecze między naszymi zespołami. Największy sukces osiągnął zespół – “Jedynka II” w składzie: Adrian Białas, Tymoteusz Grzyb, Korneliusz Olszewski, rez. Jakub Pełka. Zajmując drugie miejsce, awansował do ogólnopolskiego finału mistrzostw o Puchar Kinder + Sport 2018. Nasi młodzi siatkarze przegrali tylko jedno spotkanie z niepokonanym Ikarem Legnica.

“Jedynka III” zajęła 4 miejsce (Szymon Schabiński, Fabian Lewicki, Oliwier Zych, rez. Damian Kowalski),
“Jedynka I” zajęła 6 miejsce (Marcel Antoszczak, Bartosz Smyda, Kacper Biroś, rez. Jakub Olczak),
Klasyfikacja końcowa finału wojewódzkiego:
1. MKS Ikar Legnica – awans do finału w Zabrzu
2. SP 1 Kamienna Góra II – awans do finału w Zabrzu