Biegane Dyktando

W czwartek, tj. 26 kwietnia uczennice naszej Szkoły już po raz trzeci wywalczyły Mistrzostwo Dolnego Śląska w dosyć nietypowej konkurencji, jaką jest połączenie biegania z ortografią języka polskiego.

Mistrzostwa odbyły się w Żórawinie, a do rywalizacji przystąpiło aż 11 zespołów z Dolnego Śląska. Drużyna w składzie: Oliwia Gajda, Oliwia Karska, Nikola Klimczak i Emilia Okrzejska pod opieką Bożeny Nowak-Mierzwy i Doroty Jahołkowskiej i tym razem nie oddała palmy pierwszeństwa. W tym roku, oprócz tradycyjnych zmagań, organizatorzy zaproponowali uczestnikom kurs kaligrafii, który wzbudził niezwykłe zainteresowanie. Biegane dyktando to nic innego, jak wspaniała zabawa, sportowa rywalizacja oraz krzewienie poprawnej polszczyzny wśród młodego pokolenia.