Zwiedzaliśmy Zamek Książ

W poniedziałek, 20 listopada 2017 roku, uczniowie klas 7a i 5a wraz z wychowawczyniami udały się na integracyjną wycieczkę do Zamku Książ w Wałbrzychu. W trakcie lekcji uczniowie poznali burzliwe dzieje Książa od jego początków po współczesność, barwne losy rodu Hochbergów długoletnich właścicieli obiektu oraz Księżnej Daisy, ostatniej Pani na zamku.

Uczniowie obejrzeli prezentacją unikatowych zdjęć archiwalnych, nawiązujących głównie do dawnych mieszkańców zamku. Oczywiście młodzi turyści poznali także historię rozbudowy Książa oraz atrakcyjnych miejsc w okolicy zamku m.in. takich jak: ruiny starego Książa, stadnina, mauzoleum, palmiarnia.

Następnie uczestnicy wycieczki wraz z panią przewodnik rozpoczęli zwiedzanie zamku, podczas którego mieli możliwość zobaczenia najciekawszych miejsc w obiekcie.