Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

#ŚmieciToSurowce

Akcja „Sprzątanie świata " jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku trzeci weekend września jest dla tych, którym zależy na dobrej kondycji „błękitnej planety”!!!

Tegoroczna edycja (15-17.09.2017) pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce”, to najlepsza okazja do tego, by przekonać się, że w rzeczach pozornie niepotrzebnych drzemie wartościowy materiał, który może być przetwarzany kilkukrotnie. Papier i plastikowe butelki są w stanie zagwarantować sobie siedem żyć, a aluminiowa puszka - nawet nieśmiertelność!

Szkolny zryw informacyjny uświadomił uczniom, że trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, przyłączyć się do akcji i zaznaczyć działania społeczności SP1 w Kamiennej Górze na ogólnopolskiej mapie http://sprzatanieswiata-polska.pl/index.php/przylacz-sie/kampanie

Wszak w grupie siła!!! J

Dodatkowo, wszyscy chętni uczniowie biorą udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Fundację Nasza Ziemia na interpretację hasła tegorocznej edycji: http://naszaziemia.pl/programy/sprzatanie-swiata/edycja-2017/konkurs-plastyczny-dla-przedszkoli-i-szkol-podstawowych/

i szkolnym konkursie eko-twórczym, który zagwarantuje „Drugie życie butelki PET”.

Wrześniowy weekend, to tylko chwila… Postarajmy się by trwała jak najdłużej! Podejmijmy osobiste wyzwanie - używajmy własnych toreb idąc na zakupy, nie twórzmy niepotrzebnych odpadów, pamiętajmy o segregacji. A kiedy jest ku temu okazja zwracajmy uwagę na to, że „Nie ma śmieci - są surowce”!

Autor: Ewa Szczerba & Katarzyna Kołodziej & Anna Madziar-Cabała

Galeria