Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

MAJA TUŻ ZA PODIUM

Wielkie emocje wzbudziła sportowa rywalizacja i spotkania z gwiazdami młodych lekkoatletów, którzy na początku września wzięli udział w Finale Nestlé  Cup Toruń 2016. Wśród najlepszych znalazła się uczennica naszej szkoły - Maja Olszak, która w trójboju rocznika 2004 zajęła wysokie 4. miejsce. Do brązowego medalu zabrakło czterech „oczek”.

W Toruniu miało miejsce wielkie święto młodych lekkoatletów z programu Lekkoatletyka dla każdego. Gośćmi na stadionie byli znani sportowcy m.in. Maria Andrejczyk, Anna Jagaciak, Szymon Ziółkowski i gość specjalny złota medalistka olimpijska, wioślarka Magdalena Fularczyk-Kozłowska. Na Miejskim Stadionie im. Grzegorza Duneckiego wystąpiło ponad 500 młodych zawodniczek i zawodników – ze szkół podstawowych i gimnazjalistów. Uczestnicy finału to najlepsi zawodnicy spośród 6500 dzieci, które w maju wzięły udział w eliminacjach na poziomie regionów. Zawodnicy z podstawówek rywalizowali w 3-boju lekkoatletycznym (60 m, skok w dal, rzut p.p., natomiast gimnazjaliści w  4-boju (sprinterskim, płotkarskim, wytrzymałościowym lub skocznościowym).

Złoty medal w roczniku 2004 dziewczynek zdobyła Alicja Rak z Opola, która zgromadziła 319 pkt. Druga ze stratą jednego „oczka” była Aleksandra Guzek, również z Opola, a na najniższym stopniu podium stanęła Gabriela Juszczak z Łodzi (313). Kamiennogórzanka Maja Olszak reprezentowała drużynę Dolnego Śląska. W trójboju lekkoatletycznym zdobyła 309 pkt. i zajęła bardzo wysokie 4. miejsce. Na ten znakomity rezultat złożyły się następujące próby: 8,44 na 60 m (136 pkt), 4,49 m w skoku w dal (105) oraz 39 m w rzucie piłeczką palantową (78 pkt).