POWIATOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS 7 - 8

24 maja 2019 r. na stadionie l.a. w Kamiennej Górze odbyły się lekkoatletyczne zawody powiatowe dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowało dziś 10 dziewcząt i 24 chłopców klas 7 - 8. W pełnym słońcu były dziś biegi, skoki, rzuty...

Wszyscy nasi najlepsi lekkoatleci walczyli dziś z czasem, metrami i rywalami innych szkół. Bo przecież w lekkiej atletyce liczy się każda sekunda, każdy centymetr, każda wygrana z rywalem i walka z samym sobą. Ostatecznie nasi reprezentanci wywalczyli dziś worek medali i pobili wiele rekordów szkoły. Mistrzami powiatu z awansem do finału wojewódzkiego zostali: Maja Olszak (100m), Natalia Nowakowska (600m) oraz Damian Pietrzykowski (kula). Wicemistrzami powiatu zostali: Karolina Auksztulewicz (dal), Piotr Czubaj (300m) i Kacper Cygal (2000m). Na najniższym stopniu podium stanęli: Oliwia Chowaniak (300m), Dominika Druciak (kula), Hanna Murawska (1000m), Marcin Błoński (dysk), Patryk Olczak (2000m) oraz Aleksandra Burska, Dominika Lema, Hanna Murawska i Maja Olszak (sztafeta 4 x 100m) i Krzysztof Olszak, Bartosz Prusaczyk, Piotr Czubaj i Patryk Olczak (sztafeta szwedzka). Pozostali startujący zawodnicy zajęli dziś miejsca tuż za podium. Opiekunem dziewcząt był Łukasz Przysło, a szeroką kadrę chłopców poprowadzili Kornel Łukasik i Andrzej Cukier. Ogromne gratulacje dla wszystkich jedynkowiczów startujących w tych trudnych zawodach.