Grupa "T" znowu u nas

We wtorek, 11.12.2018 r., w naszej szkole odbyły się spektakle kabaretowo – edukacyjno – profilaktyczne Grupy „T” z Torunia dla uczniów klas 1-8.

Klasy 1 -3 "Kabaret na jednej nodze"

W spektaklu poruszony był problem zdrowego stylu życia, przestrzegano, aby nie ufać nieznajomym, myć owoce i warzywa przed jedzeniem, oraz dbać o swoją higienę. Widowisko powstało w oparciu o scenariusz zabaw z dziećmi Wandy Chotomskiej „Kabaret na jednej nodze”.

Zabawny i pełen humoru zbiór kilku najpopularniejszych bajek literatury dziecięcej (Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek). Czerwony Kapturek przekonał się, do czego prowadzi zbytnia łatwowierność, a Królewna Śnieżka, że należy myć każdy owoc przed spożyciem. Natomiast bajka o Kopciuszku wcale nie kończy się happy Endem… Każda bajka odbiegała od oryginału, kończyła się śmiesznym i zaskakującym morałem. Po każdej ze scen aktorzy rozmawiali z publicznością na temat w niej zawarty, zapraszając do wspólnej zabawy. Dzieci same wyciągały wnioski, dzięki temu zapamiętały przesłanie każdej ze scenek.

Klasy 4-8 „Zaplątani w sieci”

W tym spektaklu poruszany był problem cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Aktorzy ukazali także w jaki sposób powinno się korzystać ze smartfonów, tabletów, żeby nie wpaść w sieć uzależnienia. Ponad to uczniowie zostali „oprowadzeni po zasadach internetowego savoir – vivre”. To piękne i zabawne przedstawienie dało uczniom dużą porcję walorów edukacyjnych a zarazem niepowtarzalną okazję do bezpośredniej zabawy z aktorami.